Polski proces kwalifikacyjny do World Electronic Sports Games 2018 trwa w najlepsze i wciąż nie znamy naszego przedstawiciela na chińskich zawodach, jednak sytuacja wygląda zgoła inaczej w innych regionach. Wczoraj wieczorem awans na światowe finały wywalczyło bowiem OpTic Gaming, które okazało się najlepsze w pierwszych otwartych eliminacjach dla Europy Północnej.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie sześćdziesiąt sześć formacji, choć na liście uczestników próżno było szukać ekip takich jak Astralis, North czy Fragsters. W tej sytuacji od samego początku zmagań łatwo było wskazać grupę zespołów, które powinny powalczyć o końcowe zwycięstwo. Rzeczywiście, do rozgrywanych już w trybie BO3 półfinałów pewnie dotarły OpTic, x6tence Galaxy, ENCE eSports oraz SuperJymy, które w ćwierćfinale niespodziewanie łatwo poradziło sobie z Red Reserve. Fińska piątka była zdecydowaną rewelacją wczorajszych rozgrywek, bo po pokonaniu Szwedów nie zamierzała zwolnić tempa. Mikko "xartE" Välimaa i spółka w kolejnej rundzie rozprawili się ze swoimi rodakami reprezentującymi ENCE, którzy przecież niedawno cieszyli się z triumfu w StarSeries i-League Season 6. Mniej doświadczeni Finowie w finale starli się z podopiecznymi Caspera "ruggaha" Due i był to pojedynek pełen emocji oraz zwrotów akcji. Ostatecznie po trzech zaciętych mapach to Duńczycy zameldowali się w głównej części WESG 2018.

Tak na ten moment wygląda lista uczestników WESG 2018:

BTRG Gaming Chiefs eSports Club CyberZen Furious Gaming
Ghost Gaming OpTic Gaming Team Russia Team Singularity

Światowe finały World Electronic Sports Games 2018 odbędą się w marcu przyszłego roku i w sumie wezmą w nich udział 32 drużyny. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 890 tysięcy dolarów, z czego triumfator zgarnie aż 500 tysięcy.