STS
NEST 2018 - Topsports vs JD Gaming
game-tournaments.com

JD Gaming triumfatorem NEST 2018

Choć kurz po Worlds 2018 zdążył już opaść na dobre, to na brak rywalizacji z udziałem drużyn z regionu Mistrzów Świata nie mogliśmy narzekać. To za sprawą NEST 2018, w którym udział wzięło siedem formacji z LPL. Najlepsze w tegorocznej edycji NEST okazało się JD Gaming, które w finale pokonało Topsports Gaming. Początek turnieju w […]

Choć kurz po Worlds 2018 zdążył już opaść na dobre, to na brak rywalizacji z udziałem drużyn z regionu Mistrzów Świata nie mogliśmy narzekać. To za sprawą NEST 2018, w którym udział wzięło siedem formacji z LPL. Najlepsze w tegorocznej edycji NEST okazało się JD Gaming, które w finale pokonało Topsports Gaming.

Początek turnieju w wykonaniu JDG nie był jednak usłany różami. Już w pierwszym starciu przeciwko drugiemu składowi Oh My God Lee „LokeN” Dong-wook i kompani musieli pogodzić się z porażką. Ostatecznie jednak JD Gaming wygrało to spotkanie, rozprawiając się z OMG w decydującej bitwie na Summoner’s Rift w zaledwie 25 minut.

W drugiej rundzie rywalem JDG było Rogue Warriors i choć podopieczni Yoona „Homme” Sung-younga wygrali 2:0, to w pierwszej potyczce przez dłuższy czas grali pod dyktando rywali. Druga potyczka wyglądała już zgoła inaczej – szybko zdobyty Baron przez JD Gaming zapewnił mu zwycięstwo jeszcze przed upływem dwudziestej piątej minuty.

Finał nie był wyjątkiem w kwestii słabego początku JDG. Mimo że zespół LokeNa stawiał skuteczny opór, w 42. minucie musiał uznać wyższość Topsports po raz pierwszy w tej serii. Jak się okazało, również po raz ostatni. Druga potyczka była już zupełnie pod kontrolą JD Gaming i o zwycięstwie przesądził ostatni pojedynek na Summoner’s Rift. Ten zaczął się lepiej dla TOP, jednak po wygranym teamfighcie JDG przejęło inicjatywę w 27. minucie i samego końca już jej nie oddało. Po trzech kwadransach JD Gaming przypieczętowało triumf w NEST 2018.

Drabinka NEST 2018:

Ćwierćfinały Półfinały Wielki finał
Suning Gaming W
Invictus Gaming w/o Suning Gaming 1
Topsports Gaming 2
Topsports Gaming 2
LGD Gaming 0 Topsports Gaming 1
JD Gaming 2
Oh My God 1
JD Gaming 2 JD Gaming 2
Rogue Warriors 0
Rogue Warriors 2
Edward Gaming 0

Dzięki temu zwycięstwu JD Gaming zainkasowało 400 000 juanów, czyli w przeliczeniu ponad 200 tysięcy złotych. Topsports Gaming za zajęcie drugiego miejsca zdobyło 150 000, natomiast trzecie Rogue Warriors przypadło w udziale 70 tysięcy juanów. Wszystkie trzy formacje mają również zapewnione miejsce podczas najbliższej edycji Demacia Cup.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wiemy kiedy Virtus.pro i Kinguin powalczą o awans do ESL Pro League

Jeszcze w grudniu dowiemy się czy w kolejnym sezonie ESL Pro League zobaczymy jakąkolwiek polską formację. Wszystko dlatego, że to właśnie w tym miesi...