Jensen
fot. Riot Games

Jensen żegna się z Cloud9 i dołącza do Teamu Liquid. Pobelter poza składem

W sportowych kręgach często mówi się, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Tak samo można było myśleć o Cloud9, które jako jedyny reprezentant NA LCS poradziło sobie wręcz kapitalnie na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Mimo wszystko dziś dowiedzieliśmy się, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy już takiego samego składu C9, a to wszystko dlatego, że Nicolaj „Jensen” Jensen podpisał kontrakt z Teamem Liquid, pozbawiając tym samym Eugene’a „Pobeltera” Parka miejsca w składzie.

Jensen dołączył do Cloud9 w maju 2015 roku, występując wówczas jeszcze jako Incarnati0n. Zawodnik, który niegdyś grał głównie na serwerze EUW i był znany z niesamowitych umiejętności indywidualnych, ale także z toksyczności, wbrew pozorom okazał się być strzałem w dziesiątkę. Fani C9 nie musieli czekać szczególnie długo na pierwsze sukcesy drużyny, bo przecież jeszcze pod koniec roku udało jej się awansować na Mistrzostwa Świata. Mimo tak długiej przygody z Cloud9, Jensenowi nigdy nie zdołał zwyciężyć play-offów żadnego splitu w NA LCS, a przecież mogliśmy go oglądać na czterech ostatnich edycjach Worldsów. Największym osiągnięciem duńskiego midlanera zdecydowanie było dotarcie do półfinałów Mistrzostw Świata w tym roku.

Jensen niejednokrotnie opowiadał o wspaniałej atmosferze w Cloud9 i nie inaczej było w wypowiedzi pożegnalnej. – Cloud9 oraz Jack (CEO Cloud9 – przyp.red.) byli dla mnie niczym rodzina przez te wszystkie lata, ale piszę to oświadczenie, żebyście wiedzieli, że od teraz będę grał dla Team Liquid. Dokonałem tego wyboru, bo czuję, że to da mi najlepszą możliwą szansę na osiągnięcie mojego celu, czyli stanie się najlepszą wersją siebie – kontynuuje były już midlaner C9. – Darzę Cloud9 ogromnym szacunkiem i wdzięcznością, bo dali mi możliwość spotkać moich fanów, a wy napędzacie mnie do działania. Cloud9 i ja rozstajemy się, ale jedno jest pewne, rodzina naprawdę jest wieczna – podsumował Jensen.

Warto także zaznaczyć, że wraz z zakontraktowaniem Jensena włodarze Teamu Liquid postanowili pożegnać się z dotychczasowym midlanerem formacji, czyli Pobelterem. Nie jest to jednak ruch niespodziewany, bowiem Park ewidentnie nie był midlanerem, który miał jakiś szczególny wpływ na wyniki formacji, a na międzynarodowej scenie po prostu sobie nie radził. Zakontraktowanie zawodnika Cloud9 na pewno przyczyni się do większej liczby dobrych występów na międzynarodowych turniejach, a nie tylko na rodzimej scenie.

Aktualny skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Jung „Impact” Eon-yeong
Jake „Xmithie” Puchero
Nicolaj „Jensen” Jensen
Yiliang „Doublelift” Peng
Kim „Olleh” Joo-sung
Jang „Cain” Nu-ri
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos

"Neeko wygląda na bardzo irytującą". Gracze, trenerzy i komentatorzy o nowej bohaterce w LoL-u

Wczorajszy dzień z pewnością można zaliczyć do udanych dla fanów League of Legends z całego świata. Najpierw Riot Games opublikowało teaser, w którym...