W przeciągu ostatnich tygodni szeregi Gen.G mocno się uszczupliły. Z drużyną pożegnało się łącznie pięciu zawodników, w tym obydwu junglerów oraz główny midlaner i wspierający. Na tym jednak pożegnania się zakończą, bo czwórka pozostałych graczy przedłużyła kontrakty na przyszły rok.

To oznacza, że w składzie Gen.G w dalszym ciągu zobaczymy m.in. dwóch Mistrzów Świata z sezonu 2017, czyli Lee "CuVee'a" Seong-jina oraz Parka "Rulera" Jae-hyuka. Razem z nimi pod banderą Gen.G pozostali Song "Fly" Yong-jun oraz Kim "Life" Jeong-min. Do skompletowania "układanki" brakuje w teorii tylko junglera. W teorii, bowiem póki co wspomniany Life wciąż nie rozegrał ani jednego meczu, więc można przypuszczać, że ponownie Gen.G będzie starało się zdobyć jeszcze jednego wspierającego.

Choć jeszcze rok temu skład Gen.G (wówczas grający pod banderą Samsung GALAXY) był w stanie roznieść SK telecom T1 i odebrać mu Puchar Przywoływacza, to już w tym roku Mistrzom Świata sezonu 2017 poszło znacznie gorzej. Wystarczy wspomnieć, że Ruler i kompani odpadali już w pierwszej rundzie play-offów LCK. Koniec końców jednak to Gen.G awansowało na Worlds 2018 pokonując SKT T1 i Griffin wynikami 3:2, a następnie rozprawiając się z KING-ZONE DragonX w finale Regional Qualifier.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej: