fot. Riot Games

PawN, Deft i TusiN nowymi nabytkami KING-ZONE DragonX

Podczas gdy wszystkie ekipy LCK dwoiły się i troiły, aby uzbroić się po zęby na nadchodzący wielkimi krokami sezon 2019, KING-ZONE DragonX stało jakby z boku i nie robiło zupełnie nic. Organizacja, która do niedawna posiadała na pokładzie takie gwiazdy, jak chociażby Han „Peanut” Wang-ho czy Kim „PraY” Jong-in, zdołała zatrzymać przy sobie tylko dwóch zawodników, którzy występowali w barwach KZ w minionym sezonie. Mowa tutaj o Kimie „Rascalu” Kwang-hee oraz Moonie „Cuzzie” Woo-chanie, czyli odpowiednio toplanerze oraz dżunglerze.

Dziś KING-ZONE DragonX oficjalnie potwierdziło przedłużenie kontraktów z Rascalem i Cuzzem, a także ujawniło pozostałych zawodników składu. Od teraz na środkowej alejce KZ występować będzie Heo „PawN” Won-seok, marksmanem ekipy został z kolei Kim „Deft” Hyuk-kyu, a u jego boku grać będzie Park „TusiN” Jong-ik.

Jeśli chodzi o nowego midlanera KING-ZONE DragonX, to nie możemy raczej powiedzieć, że zakończony sezon był dla niego udany. PawN w pierwszym składzie KT Rolster pojawiał się tylko podczas wiosennego splitu, a w letniej odsłonie LCK nie wystąpił ani razu, bowiem jego miejsce w zespole na stałe przejął Son „Ucal” Woo-hyeon. Mimo wszystko PawN to zdecydowanie solidny midlaner, który na swoim koncie ma kilka imponujących osiągnięć, a najważniejszym z nich jest triumf na Mistrzostwach Świata w 2014 roku.

Deft jest kojarzony głównie ze swojej przygody z EDward Gaming, podczas której EDG dominowało chińską scenę League of Legends. Ostatnie dwa lata marksman spędził jednak rywalizując w swoim rodzimym regionie, czyli LCK. Grając dla KT Rolster Deft zdołał dwukrotnie zająć najniższe miejsce na podium w play-offach koreańskiej ligi oraz triumfować w letnim splicie zakończonego nie tak dawno temu sezonu. Podczas tegoroczonych Mistrzostw Świata Deft i jego kompani zostali wyeliminowani już w ćwierćfinale, przegrywając z późniejszymi triumfatorami całego turnieju, czyli graczami Invictus Gaming.

Ostatnim elementem układanki KING-ZONE DragonX został były już wspierający Afreeca Freecs, TusiN. Zawodnik ten ma za sobą świetny sezon, podczas którego udało mu się wywalczyć kolejno drugie oraz trzecie miejsce w play-offach LCK. Dzięki największej liczbie zdobytych Championship Points, TusiN i reszta awansowali na Mistrzostwa Świata jako druga ekipa z Korei Południowej. Jednakże mimo dość dobrego wyniku w fazie grupowej AFs zostało zdeklasowane przez Cloud9 w ćwierćfinale, przegrywając wówczas w trzech potyczkach.

Poniżej prezentujemy aktualny skład KING-ZONE DragonX:

 Kim „Rascal” Kwang-hee
Moon „Cuzz” Woo-chan
Heo „PawN” Won-seok
Kim „Deft” Hyuk-kyu
Park „TusiN” Jong-ik
Kang „Kirai” Dong-hoon

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

fot. Riot Games
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy wszystkich uczestników zamkniętych kwalifikacji do Minora EU. Zagra w nich 20 Polaków

Minionej nocy zakończyły się ostatnie otwarte kwalifikacje, dzięki czemu znamy już wszystkich uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego Mino...