Gambit Esports ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Z pierwszym składem rosyjskiej organizacji jakiś czas temu pożegnały się jego dwie największe gwiazdy, a ich miejsce zajęli znacznie mniej utytułowani gracze – Sergey "Ax1Le" Rykhtorov oraz Dmitry "dimasick" Matvienko. Dwójka ta miała zaliczyć swój debiut lanowy w nowych barwach podczas SuperNova CS:GO Malta, jednak Kazacha z rywalizacji wykluczyły problemy wizowe. W trakcie europejskiego turnieju 22-latka zastąpi Vladyslav "bondik" Nechyporchuk.

Jeszcze we wrześniu bondik cieszyć się mógł z jednego z największych sukcesów w swojej karierze. Jego HellRaisers dotarło bowiem aż do ćwierćfinału FACEIT Major London 2018, ale w następnych tygodniach dyspozycja międzynarodowej piątki wyraźnie się pogorszyła. Na początku listopada zawodnik zza naszej wschodniej granicy rozstał się ze swoimi kolegami, po tym jak zdecydowali się oni na pozyskanie Abaya "Hobbita" Khasenova – byłego reprezentanta... Gambit. Od tego czasu Ukrainiec szuka nowego pracodawcy, a dobry występ na Malcie na pewno może mu w tym pomóc.

Podopieczni Andreya "B1ad3'a" Gorodenskiego w grupie B maltańskiego turnieju zmierzą się z BIG, TYLOO oraz HellRaisers. Początek zmagań zaplanowany jest na 29 listopada. W puli nagród wydarzenia znajduje się 150 tysięcy dolarów, o które powalczą między innymi Virtus.pro i Team Kinguin.

Tak wyglądać będzie skład Gambit Esports podczas SuperNova CS:GO Malta:

  • Mihail "Dosia" Stolyarov
  • Nikolay "mir" Bityukov
  • Sergey "Ax1Le" Rykhtorov
  • Rustem "mou" Telepov
  • Vladyslav "bondik" Nechyporchuk – zmiennik
  • Andrey "B1ad3" Gorodenskiy – trener