STS – największy bukmacher w Polsce – uruchomił głosowanie na esportową inicjatywę, która otrzyma wsparcie od bukmachera. Za pośrednictwem strony bit.ly/glosowanie-esportowe każdy użytkownik STS.pl raz dziennie może oddać głos na jeden z trzech projektów – kobiecy turniej CS:GO, ogólnopolskie rozgrywki akademickie Edu Esports League lub turniej PACTit Challenge 4: Multigames. 5 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się finał plebiscytu z udziałem Innocenta i Nervariena – wspólny stream z wydarzenia będzie dostępny na ich kanałach Twitch. Bukmacher zasili konto zwycięskiej inicjatywy kwotą równą liczbie widzów w szczytowym momencie oglądalności transmisji.

– STS jest zaangażowany we wspieranie polskiego esportu i znany z akcji angażujących kibiców – dlatego z przyjemnością ogłaszamy start głosowania na esportową inicjatywę. Postanowiliśmy przekazać środki na realizację wybranego przez kibiców projektu i jednocześnie zachęcić fanów do działania. Liczymy, że wielu z nich zdecyduje się obejrzeć stream z finału plebiscytu i wspólnie zbierzemy jak największą kwotę mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania:

  • Kobiecy turniej CS:GO – Organizowany w Poznaniu turniej CS:GO, którego celem jest aktywizacja kobiecej części sceny esportowej. Turniej jest kontynuacją projektu kobiecej akademii CS:GO zainicjowanej przez Sandrę ‘fridę’ Wojnowską.
  • Edu Esports League – Ogólnopolskie rozgrywki akademickie w League of Legends i CS:GO organizowane przez Esports Association, w których udział bierze 16 oficjalnych reprezentacji szkół wyższych z całego kraju. 
  • PACTit Challenge 4: Multigames – Wydarzenie organizowane przez PACT, w którym rywalizować będą składy reprezentujące profesjonalne organizacje esportowe. Rozgrywki obejmować będą kilka gier, w tym CS:GO, R6S i Zula.

Każdy użytkownik STS.pl raz na dobę może oddać głos na preferowany projekt za pośrednictwem strony bit.ly/glosowanie-esportowe. Głosowanie wystartowało 28 listopada i potrwa do 5 grudnia do godz. 20:00. Do akcji dołączyli Paweł "innocent" Mocek i Nervarien – jedni z najpopularniejszych influencerów polskiej sceny esportowej – którzy 5 grudnia o godz. 18:00 poprowadzą finał plebiscytu i zmierzą się z sobą w charytatywnej rozgrywce podczas wspólnego streama na Twitchu. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanałach: twitch.tv/innocenttt oraz twitch.tv/nervarien.

STS przekaże jedną złotówkę na konto wybranej inicjatywy za każdą osobę, która wyświetlać będzie transmisję z finału plebiscytu w momencie największej oglądalności. Oznacza to, że każdy fan esportu może włączyć się w akcję i wraz z bukmacherem pomóc w zebraniu jak największej kwoty.

W 2014 roku STS był pierwszym bukmacherem w Polsce, który wprowadził do oferty zakłady esportowe na dedykowanej stronie internetowej, a następnie zaczął udostępniać streamy wybranych rozgrywek. Bukmacher prowadzi również oddzielne kanały w mediach społecznościowych, poświęcone esportowi – Facebook i Twitter.

Celem bukmachera jest wsparcie dalszego rozwoju i profesjonalizacji rodzimego esportu. Dlatego STS został oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej, topowych rozgrywek CS:GO w kraju. Wspiera także Pawła "innocenta" Mocka – zawodnika CS:GO, który gra na scenie międzynarodowej. Ten kontrakt był pierwszym w Europie przypadkiem, gdy bukmacher wsparł indywidualnego zawodnika esportowego, grającego w Counter-Strike’a. STS zdecydował się także na wsparcie Damiana „Nervariena” Ziaji, jednego z najpopularniejszych influencerów polskiej sceny League of Legends. Podpisana z nim umowa to pierwszy w Polsce przypadek zaangażowania bukmachera w działania promocyjne skierowane do społeczności League of Legends. W minionych sezonach firma wspierała także drużyną esportową Izako Boars. STS włączył się również w inicjatywę dobroczynnego meczu rozegranego pomiędzy czołowymi polskim drużynami CS:GO.

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sts.pl.