8 listopada potwierdziły się doniesienia o zmianie w składzie HellRaisers. Vlаdуslаva "bondika" Nеchуроrchuka zastąpił Abay "Hobbit" Khasenov. Zwycięzca krakowskiego Majora przez ponad miesiąc znajdował się na liście transferowej Gambit Esports. bondik po raz drugi opuścił szeregi HR. We wrześniu 2017 roku Ukrainiec trafił na wypożyczenie do TYLOO, jednak już w styczniu powrócił do starych kolegów.

25-letni zawodnik znajduje się aktualnie na Malcie, gdzie wspiera wspomniane wcześniej Gambit na turnieju SuperNova Malta. Formacja z regionu CIS musiała skorzystać z usług zmiennika po tym jak Dmitry "dimasick" Matvienko nie otrzymał swojej wizy na czas. bondik opowiedział o powodach swojego odejścia z HellRaisers. – To drugi raz gdy odchodzę z zespołu lub jestem z niego wyrzucany, w zasadzie to decyzja podjęta przez obie strony. Chodzi o to, że otrzymałem role, które do mnie nie pasują. Nie czułem się komfortowo i to nakładało na mnie presję. Czułem, że to nie jest miejsce dla mnie i wielokrotnie prosiłem o zmianę moich ról, tak abym czuł się komfortowo. Jednak nikt nie chciał się poświęcić – wyjaśnił.

Nеchуроrchuk zapewnia, że nadal ma dużą wolę walki i chciałby dołączyć do drużyny, gdzie miałby większy wpływ na poczynania na mapie. – Teraz jestem zmotywowany i chcę powrócić do gry. Nie mogę powiedzieć, że moje występy w HellRaisers były bardzo dobre, grałem na średnim poziomie. Rozumiem, że w przeszłości szło mi lepiej jeżeli spojrzymy na statystyki – stwierdził bondik. – Kiedy odchodziłem z HellRaisers Johnta powiedział mi, że muszę pełnić rolę gwiazdy w zespole, czego nie mogłem robić w HellRaisers. Być może dołączę do zespołu, gdzie będę mógł spełnić się w tej roli. Jeżeli spojrzycie na moje występy w HellRaisers, byłem w stanie wycarrować jedną na trzy gry – oznajmił.

bondik przybliża nieco więcej informacji na temat swojej kolejnej drużyny oraz planów na przyszłość. – Na tym turnieju jestem zmiennikiem w Gambit i uświadomiłem sobie, że tęsknię za składem komunikującym się po rosyjsku. Jest mi łatwiej, naprawdę dobrze się bawię. Chciałbym dołączyć do drużyny z regionu CIS, ale dostałem również ofertę z Ameryki. Jednak jest to bardzo duży ruch, nie tylko pod względem mojej kariery, ale także w moim życiu. Nie mogę teraz mówić o moich opcjach, ale w ciągu dwóch tygodni powinniście dowiedzieć się więcej – dodał. – Rzeczą, której chciałbym dokonać w przyszłości jest zakwalifikowanie się na Majora poprzez amerykańskiego Minora. Dotychczas udało mi się to w trzech regionach, więc byłbym pierwszym zawodnikiem, który przebrnął przez wszystkie cztery. To mnie motywuje i byłoby fajnym osiągnięciem – zakończył.

Gambit już zakończyło swoją przygodę z imprezą na Malcie. Złożony z czterech Rosjan skład poległ w decydującym meczu z BIG w stosunku 0:2. Wcześniej Gambit musiało uznać wyższość byłego zespołu bondika, HellRaisers. Pełną wersję wywiadu w języku angielskim można znaleźć pod tym adresem.