Światełko w tunelu powoli gaśnie. Najpierw Virtus.pro, a teraz MIKSTURA musi pożegnać się z dalszymi eliminacjami do Katowickiego Majora. Zespół Pawła „byaliego” uległ bowiem duńskiemu Fragsters 0:2.

MIKSTURA
0 : 2 Fragsters

(el. Minor EU – 1. runda LB)
13 3 Train 12 16
10 4
14 10 Nuke 5 16
4 11
- Cache -

Od początku spotkania grające w obronie Fragsters dawało znać, że łatwo nie odda kontroli nad bombsite'ami. Nawet cztery fragi Kamila „Sobola” Sobolewskiego w rundzie pistoletowej nie pomogły, czego rezultatem stało się spore początkowe prowadzenie Duńczyków. Dopiero za szóstym podejściem MIKSTURA zdołała zdobyć punkt kontaktowy, jednak na niewiele się to zdało. Przez całą pierwszą połowę polski zespół wywalczył zaledwie 3 oczka, przystępując do obrony przyparty do muru. Druga pistoletówka na rzecz Fragsters mogła oznaczać szybki koniec spotkania, ale przebudzenie Polaków i dobra obrona przybliżyły ich do przeciwników. Widmo dogrywki było już naprawdę realne, ale w końcówce to reprezentanci Danii utrzymali nerwy na wodzy, kończąc pierwszą mapę wynikiem 16:13.

Znacznie lepiej wyglądała batalia Polaków na Nuke'u. Początkowy sukces w rundzie ekonomicznej pozwolił zespołowi byaliego uciec z wynikiem i ustanowić pewne prowadzenie, którego Fragsters nie było w stanie przerwać. Co prawda antyterroryści miewali swoje gorsze momenty i pięciokrotnie musieli uznać wyższość rywali, i tak pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi formacji znad Wisły. Pistoletówka po zmianie stron jeszcze bardziej przybliżyła polski zespół do zwycięstwa, jednak tego typu podejście okazało się przedwczesne. Duńczycy bronili się jak lwy, psując nie tylko plany MISKTURY, ale również jej ekonomię. Skutkiem tego było wyrównanie na 14:14, a następnie prowadzenie Fragsters. Heroiczny comeback zakończył się później triumfem obrońców, tym samym kończąc przygodę kolejnego polskiego zespołu w kwalifikacjach do europejskiego Minora.

O godzinie 17:00 do walki o awans ponownie przystąpi x-kom team, który podejmie ex-Space Soldiers. Jednocześnie na bolu bitwy ujrzymy formację ENCE eSports, które zawalczy z Heroic. Po więcej informacji na temat zamkniętych eliminacji do Europe Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.