fot. Ultraliga

Akademia Rogue oficjalnie w Ultralidze!

Wszelkie plotki na temat wejścia Rogue na polską scenę League of Legends znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Dziś organizatorzy Ultraligi potwierdzili, że w przyszłym sezonie zmagań zobaczymy akademię przyjętego niedawno do League of Legends European Championship Rogue.

Rogue to organizacja, która pojawiła się w esporcie raptem dwa i pół roku temu, a dopiero parę miesięcy temu zainteresowała się sceną League of Legends. Mimo wszystko Riot Games przyjęło Rogue do franczyzowego LEC 2019, przez co organizacja została zobowiązana do utworzenia akademii w jednej z europejskich krajowych lig. Już przed paroma tygodniami pojawiały się pierwsze przesłanki na temat tego, że Rogue zdecyduje się zainwestować w polską scenę i wystawi swoją akademię do rywalizacji z drużynami znad Wisły.

Nie powinniśmy się jednak dziwić, że Rogue postawiło właśnie na polskie rozgrywki League of Legends, wszak Ultraliga to naprawdę solidnie zorganizowane zmagania, które przyciągają tysiące fanów przed ekrany monitorów, ale także i telewizorów. Dodatkowo specjalnie przygotowana do rozgrywek esportowych arena w studio Polsatu prezentuje się niesamowicie dobrze i z pewnością przykuła uwagę włodarzy Rogue. Ponadto zawodnicy z Polski niejednokrotnie udowadniali, że są piekielnie utalentowani, co dostrzegło także Rogue – w Ulitralidze wystepują najlepiej zapowiadający się polscy zawodnicy i jesteśmy zaszczyceni tym, że staliśmy się częścią regionu z tak długą historią tworzenia największych talentów w esporcie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Rogue.

Na ten moment nie wiemy, jakich zawodników zobaczymy w przyszłym sezonie w akademii Rogue, ale możemy być pewni, że znajdzie się w niej przynajmniej trzech Polaków. Jest to spowodowane tym, że zasady europejskich krajowych lig wymagają od wszystkich uczestniczących drużyn posiadania przynajmniej trójki graczy z danego kraju. Oprócz polskich zawodników, w Rogue Academy najpewniej zobaczymy Emila „Larssena” Larssona, który został zakontraktowany przez organizację 17 grudnia.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowy alfabet 2018 roku

Koniec 2018 roku zbliża się wielkimi krokami, a esportowa społeczność powoli zapada w krótki zimowy sen. Z pewnością jest więc to dobry moment, by zac...