Przed nadchodzącym drugim sezonem Overwatch League lista uczestników powiększyła się o kilka nowych drużyn, a to równoznaczne było z napływem nowych zawodników. Wobec tego Blizzard postanowił bliżej przyjrzeć się nowo przybyłym i znalazł kilka osób, które już teraz zostały w mniej lub bardziej surowy sposób ukarane.

Amerykański deweloper już od dawna przyjął postawę pt. "zero tolerancji" i z uporem nakłada kary za kolejne niedozwolone zachowania. Tym razem najczęściej padającym zarzutem było boostowanie innych kont, którego dopuściło się aż czterech graczy, w tym także dobrze znany kibicom OWL Se-Hyun "Neko" Park – to właśnie on oraz pozostała trójka zostali zawieszeni na okres od jednego do dwóch spotkań. Najsurowszy "wyrok" otrzymał jednak Riku "Ripa" Toivanen z Los Angeles Gladiators – zaledwie 18-letni Fin nie weźmie udziału w aż pięciu pojedynkach, a wszystko z powodu jego toksycznych zachowań, a także poddawania meczów.

Pełna lista ukaranych prezentuje się następująco:

Damon "Apply" Conti zawieszony na dwa mecze za boostowanie konta
Kelsey "Colourhex" Birse zawieszony na dwa mecze za boostowanie konta
Shilong "Krystal" Cai zawieszony na jeden mecz za boostowanie konta
Se-Hyun “Neko” Park zawieszony na trzy mecze za sprzedaż konta oraz utrudnianie ligowego dochodzenia
Riku "Ripa" Toivanen zawieszony na pięć meczów za poddawanie spotkań oraz toksyczne zachowania
Won-Jae "Rise" Lee ukarany grzywną w wysokości tysiąca dolarów za udostępnianie konta
MinKi "Violet" Park zawieszony na dwa mecze za boostowanie konta

Drugi sezon Overwatch League wystartuje w nocy z 14 na 15 lutego, czyli niemal pięć miesięcy po zakończeniu sezonu pierwszego. W sumie weźmie w nim udział dwadzieścia drużyn walczących o mistrzowski tytuł oraz pulę nagród, która w inauguracyjnej edycji wyniosła aż 3,5 miliona dolarów.