Dzisiaj poznaliśmy dwie ostatnie drużyny, które zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce KeSPA Cup 2018. Grono ćwierćfinalistów jednego z najbardziej prestiżowych turniejów na południowokoreańskiej scenie League of Legends zamknęły Damwon Gaming oraz SK telecom T1. Ostatnie pozostałe na placu boju formacje już jutro rozpoczną ostateczną walkę o mistrzostwo.

Awans do czołowej ósemki oprócz wspomnianych Damwon i SKT T1 wywalczył sobie również kolejny uczestnik LCK 2019 – Gen.G. Jedynym ćwierćfinalistą spoza LCK jest GC Busan Rising Star, które w walce o miejsce w top8 wyeliminowało dwie formacje walczące w przeszłym sezonie w najbardziej prestiżowej lidze LoL-a w Korei, czyli MVP oraz Jin Air GreenWings.

Tym razem na Lee "SoaRa" Gang-pyo i spółkę czeka znacznie cięższy rywal. W meczu inaugurującym play-offy GC Busan podejmie mistrza LCK 2018 Summer i ćwierćfinalistę minionych Worlds, czyli kt Rolster. W następnym spotkaniu do walki staną dwie czołowe formacje koreańskich rozgrywek – Gen.G oraz KING-ZONE DragonX. Dla Smoków to starcie może być okazją do rewanżu za porażkę w finale Regional Qualifier. Co prawda od tego czasu składy obu formacji uległy zmianie, ale Kim "Rascal" Kwang-hee i Moon "Cuzz" Woo-chan z pewnością nie zapomnieli goryczy tamtej porażki.

Harmonogram jutrzejszych meczów KeSPA Cup 2018:

Środa, 26 grudnia 2018
9:00 kt Rolster vs GC Busan Rising Star Bo3
12:00 KING-ZONE DragonX vs Gen.G Bo3

Mecze KeSPA Cup będziecie mogli obejrzeć na kanale KeSPA na YouTube. Transmisja z jutrzejszych spotkań rozpocznie się standardowo o 9:00. Powtórki z już rozegranych starć możecie obejrzeć pod tym adresem.