Ostatnimi czasy informowaliśmy o fali banów, które przetoczyły się najpierw przez społeczność PlayerUnknown’s Battlegorunds, a potem również Counter-Strike: Global Offensive. Dłużny obu tytułom nie pozostał jednak Overwatch, gdzie właśnie nałożono kary na nieco ponad 18 tysięcy kont z Korei Południowej.

Tutaj jednak, w odróżnieniu od sytuacji z PUBG czy CS:GO, nie mamy do czynienia z przyłapanymi na gorącym uczynku oszustami. Zamiast tego zbanowano użytkowników, którzy dopuścili się zachowań ogólnie uznanych za toksyczne. Mamy tutaj więc grono ludzi, który specjalnie poddawali mecze, stawali się nieaktywni w trakcie spotkania lub też używali nieodpowiednich, wulgarnych słów. Wszyscy, których wina została udowodniona, zostali ukarani zawieszeniami lub też banami – co ciekawe pełną listę 18 188 osób znajdziemy na prowadzonym przez Blizzard koreańskim forum Overwatch.

O tym, że amerykański deweloper ostro walczy o jak najlepszy wizerunek swojej gry, wiadomo nie od dziś. Widać to choćby po działaniach związanych z Overwatch League, gdzie władze ligi oraz poszczególnych drużyn potrafiły nakładać na zawodników kary m.in. za niewskazane słownictwo. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze przed rozpoczęciem drugiego sezonu OWL Blizzard ukarał aż siedmiu graczy, z czego jeden z nich także miał zachowywać się w toksyczny sposób.