Po raz ostatni Chaos Esports Club rywalizowało na scenie Dota 2 w kwietniu ubiegłego roku. Teraz jednak amerykańscy włodarze postanowili powrócić do gry studia Valve, przy okazji zapewniając sobie usługi składu związanego dotychczas z paiN Gaming.

Danylo "Kingrd" Nascimento i spółka mają za sobą całkiem udany rok, na przestrzeni którego wystąpili na pięciu Majorach, a podczas ESL One Birmingham 2018 udało im się nawet stanąć na najniższym stopniu podium. W sierpniu mogliśmy ich oglądać również na The International 2018, ale tam nie zrobili furory i z aż jedenastoma porażkami na koncie odpadli już w fazie grupowej. Już za trzy dni międzynarodowy skład pojawi się natomiast na The Chongqing Major, gdzie po raz pierwszy będzie miał okazję przywdziać barwy nowej organizacji.

Co ciekawe, dla dwóch członków drużyny jest to powrót pod skrzydła Chaos po kilkuletniej przerwie. Mowa tutaj o Aliwim "w33" Omarze i Rasmusie "MISERYM" Filipsenie, którzy współpracowali z organizacją na przełomie 2016 i 2017 roku, gdy ta nazywała się jeszcze Digital Chaos. Wówczas też udało im się wraz z nią awansować na TI w 2016 roku, gdzie niespodziewanie dotarli aż do wielkiego finału. Do dziś pozostaje to największy sukces w karierze Rumuna i Duńczyka.

Nowy skład Chaos Esports Club prezentuje się następująco:

  • William "hFn" Medeiros
  • Aliwi "w33" Omar
  • Otávio "Tavo" Gabriel
  • Danylo "Kingrd" Nascimento
  • Rasmus "MISERY" Filipsen