Po pierwszych spotkaniach fazy pucharowej The Chongqing Major 2019 mamy powody do zadowolenia. Kolejną wygraną w Chinach zanotował bowiem Team Secret z Michałem "Nishą" Jankowskim w składzie.

Drużyna Polaka zainaugurowała walkę na tym etapie zawodów. Secret zmierzyło się dziś z Teamem Liquid, który wcześniej mimo absencji Amera "Miracle'a-" Al-Barkawiego wygrał rywalizację w grupie C. Jankowski i spółka jasno pokazali, iż ich dyspozycja wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie i dosyć pewnie rozprawili się z rywalami. O wiele więcej emocji przyniosła batalia między Fnatic oraz EHOME, z której po trzech mapach ostatecznie górą wyszli gospodarze. To właśnie Chińczycy będą kolejną przeszkodą na drodze Secret do wielkiego finału.

W górnej części drabinki ze zwycięstw także cieszyli się zawodnicy z Państwa Środka, ale nic w tym dziwnego. Bratobójczy mecz między Vici Gaming i PSG.LGD w mniej niż godzinę rozstrzygnięty został na korzyść z drugiej wymienionych ekip. Wysokie aspiracje potwierdzili także obrońcy tytułu z Kuala Lumpur w postaci Virtus.pro. Piątka z Europy Wschodniej musiała się nieco napracować, by pokonać Evil Geniuses, ale i ona ani razu nie uznała wyższości swoich oponentów.

Tak wygląda komplet wyników trzeciego dnia The Chongqing Major:

Poniedziałek, 21 stycznia

Pierwsza runda drabinki wygranych

03:00 Team Liquid 0:2 Team Secret BO3
05:30 Fnatic Fnatic 1:2 EHOME BO3
09:00 Evil Geniuses 0:2  Virtus.pro BO3
12:00  Vici Gaming 0:2  PSG.LGD BO3

Tak z kolei prezentuje się harmonogram kolejnego dnia zawodów:

Wtorek, 22 stycznia

Pierwsza runda drabinki przegranych

03:00 Alliance vs Chaos Esports Club BO1
04:30 The Pango vs Thunder Predator BO1
06:00 Forward Gaming Forward Gaming vs J.Storm BO1
07:30  TNC Predator vs Team Aster BO1

Druga runda drabinki wygranych

09:00 PSG.LGD vs Virtus.pro BO3
12:30 Team Secret vs EHOME BO3

The Chongqing Major 2019 potrwa do 27 stycznia. W puli nagród wydarzenia znalazły się okrągły milion dolarów oraz piętnaście tysięcy punktów DPC. Anglojęzyczna transmisja dostępna jest na oficjalnym kanale StarLadder na Twitchu. Po więcej informacji dotyczących turnieju zapraszamy na stronę internetową organizatora.