Lista drużyn biorących udział w Intel Challenge Katowice 2019 została skompletowana! Ostatnia przepustka do stolicy Górnego Śląska trafiła do ekipy Julii "bullet girl" Kurzyńskiej, która okazała się najlepsza w czwartych europejskich eliminacjach. Polka zagra więc przed własną publicznością drugi rok z rzędu.

W składzie międzynarodowej formacji występującej pod nazwą Squared Prospect znalazły się aż cztery zawodniczki, które ubiegłoroczną edycję ICK zakończyły na drugim stopniu podium. Ostatnie wolne miejsce zajęła natomiast Sophia "Kim" Benfakir w przeszłości reprezentująca barwy Singularity Female. Co ciekawe, rolę szkoleniowca europejskiej drużyny pełni natomiast Emiliyan "spyleadeR" Dimitrov, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych bułgarskich profesjonalnych graczy. W trakcie eliminacji Sq. Prospect rozegrało łącznie cztery spotkania, a w decydującym o awansie pojedynku pokonało rosyjskie Lazarus 2:1.

W Intel Challenge Katowice 2019 udział wezmą następujące formacje:

Assassins Beşiktaş Esports Carnage Esports CLG Red
Dignitas Orgless Squared Prospect TiMe DaS LiNdAs

Intel Challenge Katowice 2019 odbędzie się między 28 lutego a 2 marca. Łącznie do wygrania będzie 50 tysięcy dolarów, z czego triumfatorki zgarną aż połowę tej sumy. Bilety dostępne są na esl.gg/KATOWICE.