Choć na przesadny hurraoptymizm jest jeszcze za wcześnie, tak jednak przedstawiciele studia Electronic Arts mogą mieć pierwsze powody do dumy ze swojego nowego tworu, jakim jest Apex Legends. Nowy tytuł z gatunku battle royale szybko spotkał się z dość przychylną opinią społeczności i błyskawicznie dotarł do szerokiego grona odbiorców.

Deweloperzy za pośrednictwem Twittera pochwalili się dziś niemałym osiągnięciem. W ich grę w ciągu ośmiu godzin od premiery zagrało ponad milion osób. Wynik ten z pewnością nie bierze się z niczego. Zaletą Apex Legends jest jego model F2P, bowiem grę można za darmo pobrać przez platformę Origin, PlayStation Store czy stronę Microsoftu.

Poza możliwością bezpłatnego skorzystania z dobrodziejstw gry ulokowanej w uniwersum Titanfalla, czynnikiem wyróżniającym ją od innych pokrewnych produktów może być sama rozgrywka. Ta przebiega zdecydowanie szybciej niż chociażby w przypadku PlayerUnknown's Battlegrounds, ale prawdziwą nowością jest posiadanie przez postaci unikalnych zdolności – tych pasywnych oraz takich, z których korzystać możemy w wyznaczonych odstępach czasowych. Twórcy przewidzieli także możliwość leczenia sojuszników, a nawet przywracania ich do życia.

Z dwunastominutowym wideo z przykładowej rozgrywki w Apex Legends można zapoznać się w tym miejscu.