Fakt, że część graczy Fortnite'a przerzuciła się na Apex Legends, nie szokuje nikogo. Co ciekawe, nowa gra studia Respawn Entertainment przyciąga do siebie także osoby dotychczas nie związane raczej z gatunkiem battle royale, w tym także zawodników z przeszłością w... Overwatch League.

Ted "silkthread" Wang w pierwszym sezonie OWL reprezentował barwy dwóch formacji z Los Angeles – najpierw Valiant, potem zaś Gladiators. W listopadzie postanowił jednak zakończyć karierę, by w 2019 roku w większym stopniu skupić się na swojej edukacji. Teraz rozstać się z produkcją Blizzarda postanowili również Christopher "GrimReality" Schaefer, czyli gracz, a potem trener LA Valiant, oraz związany w przeszłości z Teamem Liquid i NRG Esports Tim "dummy" Olson. Niemniej cała trójka pozostaje na esportowej scenie.

Amerykanie związali się bowiem z koreańską organizacją Gen.G esports, która idąc za obecnymi trendami postanowiła zainwestować w zyskujące coraz większą popularność Apex Legends. W najbliższym czasie silkthread i dwaj jego nowi koledzy przeprowadzą się do ośrodka formacji w Los Angeles, by rozpocząć wspólne przygotowania. – Jestem podekscytowany faktem, że dołączam do Gen.G i że będę mógł reprezentować tę organizację. Ogromnie to wszystko doceniam – przyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych GrimReality.

Nowy skład Gen.G esports w Apex Legends prezentuje się następująco:

  • Ted "silkthread" Wang
  • Christopher "GrimReality" Schaefer
  • Tim "dummy" Olson