Po krótkiej przerwie powracają zmagania w ramach Dota Pro Circuit. Już jutro w Kijowie zainaugurowany zostanie StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor. W puli nagród ukraińskiego wydarzenia tradycyjnie już znajdzie się jedna bezpośrednia przepustka na zbliżającego się wielkimi krokami Majora.

Listę ekip w grupie A uświetnia OG, czyli mistrz The International 2018. Międzynarodowa piątka od dłuższego czasu nie prezentuje jednak zbyt dobrej formy, czego najlepszym dowodem jest jej obecność na zawodach tej rangi. Johan "N0tail" Sundstein i spółka niedawno wystąpili na ESL One Katowice, gdzie po porażce z Gambit Esports uplasowali się na najniższym stopniu podium. Wschodnioeuropejska drużyna również pojawi się w stolicy Ukrainy, choć akurat ona trafiła do zbioru B. W imprezie udział wezmą także dwie groźne chińskie formacje w postaci Royal Never Give Up oraz Vici Gaming, a wśród kandydatów do wysokiej lokaty na pewno warto wymienić też północnoamerykańskie Flying Penguins.

Tak wygląda podział na grupy StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor:

Grupa A Grupa B
Royal Never Give Up Vici Gaming
OG BOOM ID
Flying Penguins Gambit Esports
Old but Gold Demolition Boys

Faza grupowa Minora przeprowadzona zostanie przy użyciu drabinki podwójnej eliminacji z wszystkimi meczami w trybie BO3. Dwie najlepsze drużyny z każdego zbioru awansują do play-offów zwieńczonych wielkim finałem, którego triumfator będzie musiał wygrać aż trzy potyczki. Na jutro zaplanowano zaledwie trzy spotkania, a tak wygląda ich szczegółowy harmonogram:

7 marca, czwartek

Grupa A

11:00 Royal Never Give Up vs Flying Penguins BO3
14:30 OG vs Old but Gold BO3
18:00 Mecz wygranych BO3

StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor zostanie rozegrany między 7 i 10 marca. W puli nagród turnieju znajduje się 300 tysięcy dolarów i 500 punktów DPC, a triumfator całej imprezy dodatkowo zagwarantuje sobie możliwość wyjazdu do Szwecji na CORSAIR DreamLeague Season 11. Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej.