Za nami zmagania grupy D podczas tegorocznej edycji World Electronic Sports Games. Niestety, ale nie zobaczymy jedynego Polaka w stawce w dalszej fazie turnieju Hearthstone. Dawid "dawido" Florczyk odpadł z WESG 2018, kończąc swoją przygodę już na fazie grupowej.

Choć wydawało się, że największe problemy reprezentant Illuminar Gaming będzie miał na początku turnieju, to bez większych problemów poradził on sobie z reprezentantami Belgii oraz Meksyku, czyli odpowiednio z Matthiasem "Sjoesie" Lootensem oraz Jose "Chemagicianem" Manvelem. Kłopoty pojawiły się dopiero w starciu ze Stepanem "Ecoo" Machem, gdyż tam Florczykowi nie udało się wygrać nawet jednej potyczki.

O utrzymanie szans na awans do kolejnej fazy turnieju dawido zmierzył się ze zdobywcą trzeciego miejsca podczas Asian Games, Tirthem "gcttirthem" Mehtaisem. Niestety, ale Polakowi udało się zwyciężyć Hindusa tylko jeden raz, przez co pewnym się stało, że nie przejdzie on do następnego etapu. Na zakończenie zmagań na jego drodze stanął Milan "zridex" Erdei, z którym reprezentant Illuminar Gaming stoczył wyrównany bój. Ostatecznie to Polak sięgnął po trzy punkty, zajmując trzecią lokatę w tabeli.

7 marca
4:00 dawido 3:1 Sjoesie
7:00 dawido 3:1 Chemagician
10:00 dawido 0:3 ecoo
13:00 dawido 1:3 gcttirth
16:00 dawido 3:2 zridex

Ostatecznie awans z grupy D wywalczyli Matthias "Sjoesie" Lootens oraz Tirth "gctthirt" Mehtais. Przypominamy, że pula nagród światowych finałów World Electronic Sports Games 2018 wynosi aż 190 000 dolarów, natomiast zwycięzca zgarnie 100 000 dolarów. Transmisja z turnieju dostępna jest w tym miejscu.