imd
fot. ESL

x-kom potwierdza rozstanie z IMD

Nasze doniesienia z początku marca znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W piątek rolę szkoleniowca x-kom teamu przestał bowiem pełnić Adrian „IMD” Pieper, który wraz z końcem marca definitywnie opuści organizację, której częścią był od momentu jej powstania.

Pieper rozpoczął współpracę z polską formacją jeszcze w październiku 2017 roku, gdy ta reprezentowała barwy Venatores. Po zasileniu szeregów x-kom teamu zespół odniósł kilka sukcesów na międzynarodowej scenie, a największym z nich bez wątpienia był triumf w Good Game League 2018. Jesienią ubiegłego roku prowadzony przez IMD skład uległ poważnej przebudowie, po której wystąpił w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora, lecz od tego czasu nie zdołał już nawiązać do swoich największych osiągnięć.

Rozstanie z IMD krótko skomentował Mateusz „Sówek” Kowalczyk, menedżer x-kom teamu:

Z ostatnim dniem marca swoją przygodę z x-kom team kończy Adrian Pieper. Chciałem mu serdecznie podziękować za wkład w projekt, który tworzył prawie od podstaw. IMD ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku i z pewnością nieraz nasze ścieżki się jeszcze skrzyżują. Wielkie podziękowania za wszystko, co zrobiłeś. My zaś będziemy kontynuować obraną drogę, która ma nas zaprowadzić na szczyt. Rolę Adriana przejmie nowy trener, który już teraz przebywa z zawodnikami w Kleszczowie podczas bootcampu.

Nowego szkoleniowca x-komu poznamy już w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Stery w rodzimej formacji obejmie teraz trener z zagranicy, pod opieką którego polska drużyna kontynuowała będzie zmagania w ramach licznych lig internetowych.


Wszystkie bieżące informacje dotyczące roszad personalnych w drużynach CS:GO znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tencent zorganizuje całoroczny turniej w PUBG Mobile. W puli 2 miliony dolarów

Choć dla części osób esport w wydaniu mobilnym mija się z celem i spotyka się ze sporą ignorancją, tak zdecydowanie odmienne zdanie na ten temat mają...