Grzegorz "MaNa" Komincz oraz Mikołaj "Elazer" Ogonowski pewnie przebrnęli przez fazę grupową światowych finałów World Electronic Sports Games 2018 w StarCrafta II i już w środę wystąpią w play-offach chińskich rozgrywek. Biało-czerwoni poznali dziś swoich jutrzejszych rywali i niestety nie mamy dobrych wieści; obaj Polacy nie będą faworytami swoich pojedynków.

Już w pierwszym spotkaniu na serwerze pojawi się MaNa, którego przeciwnikiem będzie Joona "Serral" Sotala, czyli aktualny mistrz świata. Fiński Zerg od dawna utrzymuje bardzo wysoką formę, a podczas niedawno zakończonego IEM Katowice 2019 dotarł do ćwierćfinału, w którym po zaciętym boju uznał wyższość późniejszego triumfatora całych rozgrywek, Eo "soO" Yoon Soo. Elazer, który do walki przystąpi kilka godzin później, zmierzy się natomiast z Cho "Maru" Seong Ju. Utytułowany Koreańczyk stawał na podium podczas dwóch wcześniejszych odsłon WESG i tym razem z pewnością będzie chciał powtórzyć swój sukces.

Tak wygląda szczegółowy harmonogram pierwszej rundy play-offów WESG:

13 marca

1/8 finału

08:00 MaNa vs Serral BO5
09:15 Dark vs TooDming BO5
10:30 SortOf vs DnS BO5
11:45 Scarlett vs SpeCial BO5
13:00 Maru vs Elazer BO5
14:15 Neeb vs Reynor BO5
14 marca

1/8 finału

08:00 PtitDrogo vs Lambo BO5
09:15 INnoVation vs  Rail BO5

W puli nagród wydarzenia znalazło się 240 tysięcy dolarów, z czego ponad połowa tej kwoty trafi do zwycięzcy całych zawodów. Anglojęzyczna transmisja z wszystkich powyższych spotkań dostępna będzie na kanale WESG na Twitchu.