Zaledwie pięć miesięcy temu Maurice "Amazing" Stückenschneider ogłosił, iż zawiesza swoją profesjonalną karierę na rzecz objęcia stanowiska głównego trenera oraz menadżera strategicznego FC Schalke 04 Evolution, czyli drużyny akademii klubu sportowego z Gelsenkirchen. Dziś 25-latek zadeklarował jednak, że jego przygoda z FC Schalke 04 dobiegła końca, a on sam ma zamiar wrócić do profesjonalnej gry i czeka na oferty na letni split oraz sezon 2020.

https://twitter.com/S04Amazing/status/1114097093206007808

Decyzja Amazinga o zawieszeniu profesjonalnej kariery wywołała nie lada poruszenie pośród fanów europejskich zmagań. Wszyscy pamiętamy przecież, że FC Schalke 04 z Stückenschneiderem w składzie wystrzeliło z formą w letnim splicie sezonu 2018 i zmierzyło się z Fnatic w wielkim finale EU LCS 2018 Summer Playoffs, a następnie dotarło także do finału EU Regional Finals 2018. Amazing i jego kompani byli zatem niesamowicie blisko awansu na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata i to dwukrotnie. Uczestnictwa w Worldsach nie udało się wywalczyć, ale entuzjaści S04 mieli ogromne oczekiwania wobec zespołu, bo ten mógł przecież sporo namieszać w kolejnym sezonie. Później okazało się jednak, że włodarze Schalke 04 postanowili pozostawić w drużynie tylko i wyłącznie Eliasa "Upseta" Lippa i zbudować skład od podstaw wokół niego.

Co ciekawe 11 marca bieżącego roku Amazing został ponownie dodany do bazy kontraktów Riot Games, gdzie figurował jako zawodnik FC Schalke 04. Możliwe, że już wtedy rozważano ewentualną zmianę, a sam Stückenschneider rozpoczął przygotowania do powrotu na profesjonalną scenę. I w zasadzie nie ma się temu co dziwić, wszak jego kariera trenerska zdecydowanie nie szła po jego myśli. W zimowym sezonie Premier Tour FC Schalke 04 Evolution ostatecznie znalazło się na dalekiej, ósmej lokacie z zaledwie 50 punktami na swoim koncie.