Za nami już niemal półmetek fazy zasadniczej Ekstraklasa Games. To oznacza, że teraz każda wygrana może okazać się kluczowa w kontekście walki o najlepszą ósemkę i udział w finałach lanowych. Jak na razie najwięcej powodów do radości mają gracze Legii Warszawa, którzy po wczorajszych meczach objęli przodownictwo w tabeli.

Wojskowi w ramach 7. kolejki zmagań dwukrotnie pokonali Jagiellonię Białystok – najpierw na platformie PS4 wynikiem 3:0, a chwilę później na XBOX-IE w stosunku 2:1. Komplet zwycięstw pozwolił wyprzedzić drużynę ze stolicy Podlasia w ligowej tabeli. Teraz to ekipa, którą reprezentuje chociażby Miłosz "Milosz93" Bogdanowski rozdaje karty, mając cztery punkty przewagi nad swoimi największymi konkurentami.

Podium rozgrywek jak na razie uzupełnia Lechia Gdańsk z 29 oczkami na koncie. Dorobek pomorskiego składu mógł być jednak nieco okazalszy, ale Gdańszczanie zgubili punkty w batalii przeciwko outsiderom Ekstraklasa Games – Wiśle Kraków. O ile w meczu na PS4 Biała Gwiazda nie miała najmniejszych szans, przegrywając 0:5, tak w drugim pojedynku Krakowianie postawili wysoko poprzeczkę i doprowadzili do remisu 1:1. Mimo to w tabeli Wiślacy okupują ostatnią lokatę ze sporymi startami do zespołów z górnej połówki.

Następne zmagania w ramach Ekstraklasa Games odbędą się z uwagi na świąteczną przerwę dopiero 25 kwietnia. Każde kolejne mecze przybliżą nas do wyłonienia najlepszej ósemki, która zawalczy o mistrzowski tytuł 26 maja w studiu Polsat Games.