Kto dołączy do grona uczestników fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends? Dziś w nocy będziemy mogli połowicznie odpowiedzieć na to pytanie. Połowicznie, bo na poniedziałkowy wieczór zaplanowano dwa pierwsze spotkania zamkniętych kwalifikacji, których zwycięzcy dostaną się do kolejnego etapu.

Rywalizacja o awans zostanie zainaugurowana dziś o godzinie 18:00, kiedy to naprzeciw siebie staną gracze Indictive i Brzózka, czyli odpowiednio piątej oraz drugiej drużyny z otwartych kwalifikacji. W obu przypadkach mamy do czynienia z kilkoma doświadczonymi zawodnikami, wszak barw Indictive broni m.in. Krystian "Czaru" Przybylski, zaś w składzie Brzózki znajdziemy chociażby Patryka "Snoowera" Grąbkę.

Tuż po zakończeniu pierwszego meczu do gry wejdą natomiast Inżynierzy i Katastrofa Awionetki. Podczas gdy KA przebrnęło przez otwarty etap eliminacji, Inżynierzy są akademicką drużyną i otrzymali zaproszenie dzięki dobrej postawie w studenckich rozgrywkach  LoL-a. Czy na starcie powinno się skreślać przedstawicieli wrocławskiej uczelni? Zdecydowanie nie – ta na pewno wysoko postawi poprzeczkę, a przez niektórych może być nawet uznawana za faworyta.

Harmonogram dzisiejszych pojedynków przedstawia się następująco:

18:00 Indictive vs Brzózka BO3
21:00 Katastrofa Awionetki vs Inżynierzy BO3

Transmisję z zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego do ESL MP Wiosna 2019 w League of Legends będzie można ogladać w ESL.TV Polska.