EA Sports po raz kolejny poinformowało o nałożeniu zawieszeń na kilku zawodników rywalizujących w grze FIFA. I niestety ponownie na liście ukaranych znalazł się Polak – tym razem padło na Kamila "Riptorka" Soszyńskiego, który podczas trwającego Ekstraklasa Games reprezentuje barwy Jagiellonii Białystok.

Decyzją Electronic Arts 21-letni gracz został na cały sezon wykluczony z rozgrywek EA SPORTS FIFA 19 Global Series. Powód? Tak jak w przypadku Nikodema „Piko” Pawlaka, który został zawieszony tydzień temu, chodzi o złamanie przepisu mówiącego o zakazie jakiegokolwiek handlu lub wymiany, które nie są autoryzowane przez EA. Z tego samego powodu dziś karę otrzymali także trzej inni zawodnicy – FIFA Abe, Jojo_Inter oraz KingCJ0_.

Przypomnijmy, że w połowie tygodnia Riptorek został włączony do powołanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Drużyny Esportu, w której znalazło się miejsce również m.in. dla Miłosza „milosza93” Bogdanowskiego czy też Bartosza „bejotta” Jakubowskiego. Na ten moment nie jest jasne czy sankcje ze strony EA Sports jakkolwiek wpłyną na przyszłość Soszyńskiego w tym zespole.