Wczoraj Prezydent Andrzej Duda zaprezentował nam ośmiu zawodników, którzy na pewno wejdą w skład powołanej do życia Narodowej Drużyny Esportu. Kadra nie jest jednak jeszcze kompletna, gdyż nadal wolne pozostają dwa miejsca.

Te, jak ogłoszono we wtorek, przypadną w udziale najlepszym zawodnikom wyłonionym podczas eliminacji PlayStation 4 oraz Xbox One. Szczegóły zmagań nie są jeszcze znane i mamy je poznać dopiero za jakiś czas. Dziś jednak potwierdzono, iż finałowy turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. To właśnie siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej gościć będzie czołowych graczy, którzy powalczą o dwie pozostałe biało-czerwone koszulki.

Przypomnijmy, że w zaprezentowanym wczoraj zespole znaleźli się zawodnicy posiadający już spore międzynarodowe doświadczenie, w tym m.in. Bartosz „bejott” Jakubowski oraz Damian „damie” Augustyniak. Po więcej informacji na temat Narodowej Drużyny Esportu zapraszamy pod ten adres, z kolei tutaj znaleźć można wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy.