Kapitan Narodowej Drużyny Esportu Miłosz „milosz93” Bogdanowski i jeden z jej członków Damian „damie” Augustyniak nie mieli zbyt wiele czasu na ochłonięcie po wtorkowym wydarzeniu w Pałacu Prezydenckim. Już jutro Polacy rozpoczną bowiem zmagania w ramach fazy grupowej eChampions League, a los sprawił, że zmierzą się oni ze sobą już na samym początku turnieju.

Do bratobójczego pojedynku pomiędzy jedynymi naszymi przedstawicielami na angielskiej imprezie dojdzie już w pierwszej z siedmiu przewidzianych rund systemu szwajcarskiego. To szczególne dla polskich kibiców spotkanie zaplanowane jest na godzinę 13:30. Oprócz naszych rodaków na liście 64 uczestników zawodów w Manchesterze odnajdziemy śmietankę profesjonalnej sceny FIFY na czele z triumfatorem ePremier League Donovanem "F2Tekkzem" Huntem oraz aktualnym Mistrzem Świata Mosaadem "MSdossarym" Aldossarym. Jutrzejsze potyczki w formule systemu szwajcarskiego wyłonią 32 graczy, którzy następnie powalczą w sobotę o miejsce w finałach rozgrywek.

Przepustkę do najważniejszej fazy turnieju uzyska ośmiu najlepszych zawodników. W puli nagród fazy finałowej znajduje się kwota 280 tysięcy dolarów, z czego 100 tysięcy trafi na konto zwycięzcy. Triumfator zgarnie także 850 punktów do rankingu FIFA19 Global Series. Transmisja ze spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale EA SPORTS FIFA na Twitchu.