Yuumi – co wiemy o nowej postaci w League of Legends?

Od kilku dni fani League of Legends na całym świecie zadają sobie jedno pytanie – kim jest Yuumi? Dziś Riot Games nieco rozwiało wątpliwości, prezentując oficjalną zapowiedź nowej postaci, która już wkrótce dołączy do Ligi Legend. Pomimo tego wciąż emocji nie brakuje, bo Yuumi zdaje się być wyjątkową bohaterką, która wprowadzi powiew świeżości do uniwersum gry.

Aby zrozumieć, na czym polega fenomen tej postaci, należy cofnąć się w czasie o 48 godzin. Właśnie wtedy pojawiły się pierwsze pogłoski o tej bohaterce, głównie za sprawą celowego działania Riot Games. Jeden z pracowników firmy, Bret Forbus zamieścił zdjęcie, ukazujące rysunek portalu z dopiskiem „Ruszam do Bandle City, wkrótce wrócę”. Czym jest omawiane miasto? Jest to praktycznie najbardziej tajemnicza i zarazem intrygująca lokacja w uniwersum League of Legends, do której dotrzeć można tylko i wyłącznie przez specjalne portale, takie jak ten przed siedzibą Riot Games. Od początku istnienia produkcji do dyspozycji graczy nie została oddana żadna postać pochodząca z tego miejsca.

Oczywiście patrząc na dzisiejszą zapowiedź, jasne staje się, że nowa postać najprawdopodobniej będzie pochodzić właśnie z wcześniej wspomnianego miasta. Tym samym wydaje się, że w grze zadebiutuje zupełnie nowa rasa, bo według nieoficjalnych informacji Yuumi nie jest Yordlem, mimo wielu aspektów, które mogą o tym świadczyć. Na ten moment wiemy dwie rzeczy, pierwsza to fakt, że w grze będzie pełniła role wspierającego z podobnym zakresem możliwości jak np. Lulu. Drugą z pewnych rzeczy jest to, że nowa postać będzie fabularnie powiązana z serią skórek Battle Academia. Warto także wspomnieć, że o Yuumi mogło być wiadomo już… dwa lata temu, a to za sprawą emotikon, w których znajdował się kot wyglądający jak właśnie omawiana bohaterka.

Najważniejszym elementem wszystkich przecieków są nieoficjalne opisy umiejętności postaci, które prezentujemy poniżej:

Umiejętność pasywna: Yuumi kumuluje energię, aby przygotować atak, który zada naszemu oponentowi magiczne obrażenia oraz go spowolni.

Umiejętność Q: Umiejętność mierzona, która zadaje obrażenia magiczne. Przy pełnej przebytej odległości dodatkowo spowalnia przeciwników. Obrażenia nie działają na stwory. Q może zostać użyte w trakcie trwania umiejętności W.

Umiejętność W: Yuumi może wskoczyć na dowolnego sojusznika, wzmacniając go swoim czarem. W trakcie przebywania na plecach sojusznika Yuumi może operować pozostałymi umiejętnościami, jednak te w trakcie połączenia ulegają zmianie. Nie da się zrzucić Yuumi z pleców danego bohatera, dopóki ten nie umrze. Po podwójnym wciśnięciu W bohaterka sama może przeskoczyć na innego sojusznika.

Umiejętność E: Uzdrowienie. Yuumi może przywrócić sobie określoną ilość punktów zdrowia. Jeżeli postać znajduje się na plecach sojusznika, umiejętność uzdrowi również jego.

Super Umiejętność R: Yuumi generuje siedem fal, które zadają obszarowe obrażenia magiczne. W przypadku trafienia trzema falami przeciwnik zostaje unieruchomiony. Umiejętność może zostać użyta w trakcie trwania W, a w trakcie trwania R postać może korzystać ze wszystkich pozostałych umiejętności.

Tak prezentuje się nasza bohaterka:

Na ten moment nie wiemy, kiedy Yuumi pojawi się na oficjalnych serwerach League of Legends. Prawdopodobnie nastąpi to w przeciągu najbliższych tygodni. Oficjalną zapowiedź nowej postaci możecie zobaczyć w naszym poprzednim tekście.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogłoszono harmonogram BLAST Pro Series Madrid 2019

Było słoneczne São Paulo, teraz zaś będzie równie słoneczny Madryt. To właśnie w stolicy Hiszpanii odbędzie się drugi tegoroczny przystanek serii BLAS...

>