Za nami faza grupowa premierowej edycji eChampions League, którą kończymy z mieszanymi uczuciami. Damian "damie" Augustyniak zapewnił sobie bowiem miejsce w play-offach, w których wystąpi jeszcze dzisiaj, natomiast Miłosz "milosz93" Bogdanowski został wyeliminowany.

Polacy wczoraj rozpoczęli zmagania od bratobójczego pojedynku, w którym dopiero po rzutach karnych lepszy okazał się reprezentant AS Roma Fnatic. Augustyniak poniósł jednak spore straty już w pierwszej części potyczki z Henrique "Zezhino" Lempke, w związku z czym wkrótce także musiał pogodzić się z porażką. Na całe szczęście damie nie pozwolił już sobie na więcej wpadek, wygrywając trzy kolejne spotkania. W tym samym czasie znacznie gorzej wiodło się miloszowi93, który po kolejnychdwóch przegranych postawiony został pod ścianą. Reprezentujący Legię eSports Warszawa kapitan Narodowej Drużyny Esportu przedłużył swoje szanse na sukces dzięki triumfowi nad Lucasem Tabatą, ale na nic więcej nie było już go stać.

Tak prezentuje się komplet wyników naszych rodaków w fazie grupowej:

damie (7) 5:5 (6) milosz93
damie 6:9 Zezinho
milosz93 2:4 Mence
damie 6:2 Lui1201
milosz93 2:6 Castello
damie 5:4 Andoni
milosz93 6:5 Lucas Tabata
damie 5:3 Isopowerr
milosz93 2:4 Hedegaard

Pierwszym rywalem damiego w play-offach eChampions League będzie zawodnik New York City FC, Chris Holly. Dziś wyłonionych zostanie ośmiu najlepszych zawodników tych prestiżowych rozgrywek. 31 maja pojawią się oni w Madrycie, by podczas finałów powalczyć o nagrody z puli o wysokości 280 tysięcy dolarów. Triumfator całych zmagań zgarnie również 850 punktów do rankingu FIFA19 Global Series. Transmisja ze spotkań eChampions League dostępna jest na oficjalnym kanale EA SPORTS FIFA na Twitchu.