Illuminar Gaming rozpoczęło swoją walkę w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019 od zwycięstwa. Na inaugurację zmagań w League of Legends obrońcy tytułu mistrzowskiego bez większych perturbacji pokonali Katastrofę Awionetki.

Illuminar Gaming
2:0 Katastrofa Awionetki

Spotkanie otworzyło iHG, dzięki dobrej kooperacji pomiędzy duetem z dolnej linii, a junglerem, Arturem "Rybsonem" Gębiczem. Chwilę po tym podopieczni Fryderyka "Veggiego" Kozioła poszli za ciosem i powiększyli przewagę, uderzając czwórką zawodników pod wieżą Katastrofy Awionetki, gdzie zdobyli dwa zabójstwa. Po kilku minutach iHG powróciło na dolną alejkę, gdzie doszło do Katastrofy... Illuminar. Nadmierną agresję Pawła "Delorda" Szabli i jego kompanów wykorzystali rywale, którzy zdołali zgarnąć cztery eliminacje. Po tej wpadce Illuminar Gaming szybko się pozbierało i nie wypuściło inicjatywy z rąk. W 21. minucie po zdobyciu trzech eliminacji obrońcy tytułu mistrzowskiego zgarnęli Barona. Mając fioletowe wzmocnienie oraz dziesięć tysięcy sztuk złota przewagi Delord i spółka mogli się skupić na finalizacji spotkania. Do tego jednak potrzeba było dodatkowych dziewięciu minut oraz drugiego Barona.

W drugiej potyczce Rybson i spółka nie próżnowali i już w drugiej minucie przelali pierwszą krew na dolnej linii. Tym razem Katastrofa Awionetki nie pozwoliła rozkręcić się rywalom i szybko wyrównała stan zabójstw po eliminacji Rybsona. W 13. minucie doszło do pierwszej walki drużynowej, z której lepiej wyszła drużyna Gawła "Kashtelana" Paprzyckiego. Po kolejnych trzech minutach rolę się odwróciły i po sprytnej zasadzce na dolnej alejce zespół Kamila "Syrpyego" Pękackiego wyszedł na prowadzenie. Przewaga ta szybko stopniała, bo w 22. minucie podopieczni Veggiego wygrali potyczkę, co zapewniło im pierwszego Barona. Finanse także lepiej wyglądały po stronie faworyta tego spotkania, który posiadał o ponad cztery tysiące monet więcej. W 26. minucie iHG pozbawiło swojego oponenta środkowego inhibitora, natomiast po pokonaniu czterech rywali w 29. minucie, Illuminar dopięło swego, wygrywając tę serię.

To nie koniec emocji na dziś. Już o 20:30 rozpocznie się drugie spotkanie, w którym zobaczymy Wisłę Płock podejmującą PRIDE. Pojedynek ten wraz będzie można oglądać za pośrednictwem kanału ESL.TV Polska w serwisie Twitch. Po więcej informacji dotyczących ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends zapraszamy do naszej relacji.