Minionego wieczoru na publicznych serwerach League of Legends pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja 9.9. Jak stwierdzili sami przedstawiciele Riot Games, patch ten jest największym spośród wszystkich, jakie pojawiły się w tym roku. Słowa te potwierdza spora liczba zmian w balansie bohaterów oraz run.

Sympatycy Aatroxa mogą mieć powody do zadowolenia, bo postać ta doczekała się kolejnych poprawek. Wzmocniono Ostrze Darkinów (Q), gdzie zmniejszono czas odnowienia na każdym z poziomów, a także znacząco zwiększono ilość zadawanych obrażeń. W przypadku umiejętności Piekielne Łańcuchy (W) doszło do delikatnego nerfa, a Zagłada Świata (R) otrzymała przeróbki swoich mechanik. Od teraz, aby umiejętność zagwarantowała nam wskrzeszenie musimy mieć udział w przynajmniej jednym zabójstwie, a każde kolejne wydłuża jego działanie. Zmniejszono czas rzucania oraz odnowienia umiejętności na każdym poziomie. Zwiększeniu za to uległo spowolnienie, przy używaniu umiejętności, a procentowa ilość punktów zdrowia, jakie odzyskamy została ustalona na 35% dla każdego z poziomów.

Hojne wzmocnienie otrzymał także Rakan. Twórcy zdecydowali się na zwiększenie podstawowych atrybutów, takich jak zdrowie, pancerz, obrona magiczna czy obrażenia od ataków. a także wydłużyli zasięg Wielkiego Wejścia (W). Nowości nie ominęły również Soraki, w przypadku której wzmocniono Deszcz Gwiazd (Q), zwiększając obrażenia oraz leczenie, kosztem dłuższego czasu odnowienia. Odwrotnie sprawa ma się w przypadku Równonocy (E), gdzie zmniejszono czas odnowienia i zwiększono obrażenia, kosztem większej ilość many potrzebnej do użycia umiejętności.

Tahm Kench także doczekał się wielu interesujących nowości. Ujednolicono obrażenia pasywnej umiejętności, a kosztem dłuższego czasu odnowienia zwiększono zasięg i obrażenia Smagnięcia Językiem (Q). Również mechanika Pożarcia (W) została przerobiona. Od teraz zjadając sojusznika, poruszamy się wolniej o 95%, jednak zrekompensowano to większymi obrażeniami przy wypluciu wrogiego gracza, a także krótszym czasem odnowienia. Zmiany w Tahm Kenchu zamykamy wzmocnieniem Grubej Skóry (E), a także wydłużonym zasięgiem  Podmorskiej Podróży (R).

To jednak nie wszystko, bo pomniejsze modyfikacje otrzymało także piętnaście innych postaci w tym m.in. Sylas, Shaco, Morgana, Akali, Hecarim czy Kindred. Warto także wspomnieć, że aktualizacja 9.9 nie wniosła prawie żadnych zmian w przedmiotach, bo usunięto jedynie Miksturę Łowcy, a także zwiększono obrażenia z Manamune. Nie zabrakło także aktualizacji efektów wizualnych i dźwiękowych Ashe, Caitlyn, Renektona oraz Jaxa. W kwestii run, podobnie jak w przypadku bohaterów, doszło do szeregu zmian, jednak najważniejsze są te w Reperkusji, w której zwiększono bonusowy pancerz oraz odporność na magię i obrażenia.

Więcej szczegółowych zmian w języku polskim można znaleźć w oficjalnym opisie aktualizacji 9.9 na stronie League of Legneds.