Już dziś znów emocjonować się będziemy mogli występami Damiana "damie" Augustyniaka. Reprezentant AS Roma Fnatic rozpocznie bowiem zmagania w ramach ELEAGUE FIFA 19 Cup będącego przedostatnim turniejem eliminacyjnym do mistrzostw świata.

Impreza zorganizowana zostanie w Turner Studios w Atlancie, w którym pojawi się łącznie trzydziestu dwóch graczy – po szesnastu na PlayStation 4 i Xbox One. Zawodnicy zostali już podzieleni na cztery zbiory, w których rywalizacja toczyć się będzie w drabince podwójnej eliminacji. Do tradycyjnych play-offów dotrą dwie najlepsze osoby z każdej grupy, a triumfator całych zmagań zgarnie 850 cennych punktów do rankingu FIFA 19 Global Series oraz największą część z puli nagród wynoszącej 30 tysięcy dolarów.

Notowany na 24. lokacie w powyższym zestawieniu damie musi liczyć na dobry rezultat, jeśli pragnie zwiększyć swoje szanse na udział w prestiżowej imprezie wieńczącej cały sezon. Kolejne punkty Polak będzie mógł bowiem zdobyć dopiero w play-offach Global Series, w których wystąpi 64 najlepszy graczy na świecie. Awans na FIFA eWorld Cup 2019 ostatecznie zapewni sobie tylko szesnastu zawodników. Dziś pierwszym rywalem Augustyniaka już o 16:00 będzie Lucas "LucasRep" Gonçalves z Brazylii. Transmisja z całego turnieju dostępna będzie na kanale ELEAGUE na Twitchu.