Świetne wieści płyną do nas z Atlanty, gdzie trwa ELEAGUE FIFA 19 Cup. Mimo nieudanego początku jedyny w stawce zawodnik z Polski, Damian "damie" Augustyniak, zdołał awansować do play-offów, w których wygrał już jedną grę.

Reprezentant AS Roma Fnatic zaliczył falstart w pierwszym spotkaniu fazy grupowej, w którym uległ Lucasowi "LucasRepowi" Gonçalvesowi. W meczu o życie damie wyraźnie ograł jednak Gordona "Fiddle" Thornsberry'ego i stanął przed szansą zrewanżowania się Brazylijczykowi. I tym razem to gracz z Ameryki Południowej zanotował udany start, a Augustyniak na kilkanaście wirtualnych minut przed końcem pojedynku tracił do rywala aż dwa trafienia. Członek Narodowej Drużyny Esportu zdołał jednak odwrócić losy dwumeczu, ostatecznie triumfując w dogrywce dzięki bramce zdobytej z rzutu karnego. W ćwierćfinale damie pokonał natomiast Roee Feldmana w stosunku 4:1.

Tak wygląda komplet wyników Augustyniaka z pierwszego dnia zawodów:

damie 2:4 LucasRep
damie 3:0 Fiddle
damie 7:6 LucasRep
damie 4:1 Roee Feldman

Już dziś poznamy triumfatora całych rozgrywek. damie do zwycięstwa potrzebuje trzech wygranych, a jego pierwszym rywalem będzie Sebas Ortiz z Kolumbii. Początek niedzielnych zmagań zaplanowany jest na 16:00 – transmisja dostępna będzie na kanale ELEAGUE na Twitchu. Najlepszy zawodnik zgarnie 850 cennych punktów Global Series.