STS

Powstanie mobilna wersja League of Legends?

Nie od dziś wiadomo, że rynek gier mobilnych coraz szybciej rośnie w siłę. Producenci najpopularniejszych tytułów battle royale już dawno zauważyli drzemiący w nim potencjał i wypuścili oficjalne, mobilne wersje swoich gier. Jak się okazuje Tencent Holdings Ltd wkrótce może rozszerzyć swoją i tak już ogromną gamę produkcji, wypuszczając na rynek League of Legends przeznaczone na urządzenia mobilne.

Zgodnie z doniesieniami reuters.com, Tencent rzekomo współpracuje z Riot Games nad mobilną wersją League of Legends już od ponad roku. To oczywiście może znaczyć, że prace nad produkcją mogą być już w zaawansowanym etapie, jednakże według doniesień mobilny LoL nie ujrzy światła dziennego przynajmniej do początku przyszłego roku. Co ciekawe z artykułu Reuters wynika także, iż Tencent miał zaproponować amerykańskiemu oddziałowi Riot Games stworzenie mobilnej wersji League of Legends już kilka lat temu, ale wówczas działacze Riotu postanowili odrzucić tę ofertę.

I chociaż na rynku gier mobilnych z gatunku MOBA mamy takie tytuły jak Vainglory, Arena of Valor czy Honour of Kings, to jednak trzeba zauważyć, że są one znane głównie w Azji, a szczególnie w Państwie Środka. Wprowadzenie sygnowanej przez Riot Games wersji League of Legends w świat gier mobilnych mogłoby okazać się zatem strzałem w dziesiątkę. Nie ulega wątpliwości, że mobilna wersja gry mogłaby wciągnąć w świat popularnej moby fanów nie tylko z Azji, a ci z pewnością byliby na wagę złota, dlatego powyższe plotki nie powinny raczej nikogo dziwić. Warto przypomnieć, że liczba entuzjastów League of Legends rośnie z roku na rok. Sam finał ubiegłorocznych mistrzostw świata w LoL-a zgromadził niemalże 100 milionów unikalnych widzów, a przecież jeszcze w 2016 roku Riot Games chwalił się taką samą liczbą graczy miesięcznie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś rusza sprzedaż biletów na Majora CS:GO w Berlinie!

Tylko trzy miesiące dzielą nas od kolejnego turnieju Counter-Strike: Global Offensive rangi Major! Zmagania w ramach StarLadder Major Berlin 2019 rozp...