Pierwsze starcie play-offów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 za nami! Ku zaskoczeniu ekspertów, Katastrofa Awionetki okazała się dużo mocniejsza od Indictive Esports i wyeliminowała swoich rywali z rozgrywek. Jest to pierwszy triumf kT w tej edycji rozgrywek.

Indictive Esports
0:2 Katastrofa Awionetki

Indictive Esports
0:1 Katastrofa Awionetki
Czaru Color
Bolszak Bruness
Dawidsonek Czajek
Bullet Crykee
Grk Iluzjonist

Rozgrywka rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla zawodników Katastrofy Awionetki, którzy zdołali zabić przeciwnego midlanera. Gra od tamtej pory była dosyć chaotyczna i zabójstwa sypały się dosłownie wszędzie. Lepiej z tych wymian wyszli gracze drużyny czerwonej, którzy w czternastej minucie zniszczyli pierwszą wieżę. Mateusz "Czajek" Czajka i spółka w kolejnych minutach powiększali swoje prowadzenie, czego symbolem były samodzielne eliminacje Pawła "Crykee" Stępienia na Dawidzie "Dawidsonku" Trojanowskim. Katastrofa Awionetki bez problemu pokonała Nashora, a ogromna przewaga w złocie oraz fioletowe wzmocnienie pozwoliły im na bezproblemowe wdarcie się do bazy rywala i zniszczenie niebieskiego nexusa.

Katastrofa Awionetki 1:0 Indictive Esports
Color Czaru
Bruness Bolszak
Czajek Dawidsonek
Crykee Bullet
Iluzjonist Grk

W drugim starciu first blood powędrował na konto Bruno "Brunessa" Freunda po udanym ataku na środkową alejkę. W trzynastej minucie wraz z pomocą Herolda kT zniszczyło pierwszą wieżę, a po kwadransie rozgrywki zawodnicy tej formacji po raz pierwszy wyeliminowali wszystkich rywali. Kolejna walka po raz kolejny przebiegła po myśli drużyny niebieskiej, która zbudowała sobie przewagę w wysokości sześciu tysięcy sztuk złota. Iskierkę nadziei rozpalił Robert "Bullet" Pruchniewski, który w teamfighcie wokół środkowej alejki wyeliminował czterech rywali.

Bruness kilka minut w później w fenomenalny sposób zamknął przeciwną Sivir i pozwolił jego drużynie na zwycięstwo w walce, które zaowocowało zabiciem Nashora. Wraz ze wzmocnionymi stworami Katastrofa przełamała fortyfikacje bazy rywala i zrównała z ziemią dwa inhibitory. Ostateczny teamfight na górnej alejce także przebiegł po myśli kT, które wygrało serię i wyeliminowało Indictive Esports z ESL MP Wiosna 2019.

Kolejne starcie ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 odbędzie się pomiędzy Vortex Five a PRIDE, a obejrzeć je będziecie mogli standardowo w ESL.TV Polska. Pełny harmonogram ESL MP oraz inne warte uwagi informacje znajdziecie w naszej relacji tekstowej.