Przed rozpoczęciem dzisiejszych finałów Ekstraklasa Games wydawało się, że Legia Warszawa oraz Jagiellonia Białystok są murowanymi faworytami do dwóch czołowych lokat. Jak się okazało, te dwie formacje zostały zaskoczone przez Pogoń Szczecin, która dzień wcześniej rzutem na taśmę weszła do play-offów.

Rozgrywki w grupie A rozpoczęły się fenomenalnie dla graczy Legii Warszawa, którzy dosłownie zmiażdżyli swoich przeciwników z Lechii Gdańsk. Zarówno na Xbox One, jak i na PS4 reprezentanci stołecznego klubu pewnie wygrali swoje pojedynki. W podobnym stylu turniej otwarli gracze Zagłębia Lubin, którzy po pierwszej kolejce, podobnie jak Legia, mieli sześć oczek na swoim koncie. Jak się okazało, ta przewaga obydwu drużyn pozwoliła im na awansowanie do fazy play-off. Legia w następnych czterech spotkaniach straciła tylko dwa punkty, natomiast Lechia Gdańsk zrównała się z Zagłębiem. Ekipa z Lubina znalazła się jednak wyżej od swoich rywali dzięki dwóm bezpośrednim zwycięstwom oraz bilansowi bramek.

Rozgrywki w drugiej grupie były za to zdecydowanie bardziej wyrównane. Pierwsza kolejka zakończyła się czterema remisami, natomiast w kolejnych starciach bardzo słabo prezentowali się faworyci rozgrywek, czyli reprezentanci Jagiellonii Białystok. Mimo wygranych ostatnich dwóch potyczek nie zdołali oni awansować do fazy play-off, co było pierwszym ogromnym zaskoczeniem tego turnieju. Pierwszą lokatę zajęła Pogoń Szczecin, a na drugim miejscu uplasował się Piast Gliwice.

W półfinale Legia Warszawa bez problemu rozprawiła się z Gliwiczanami. Drugie starcie było bardziej wyrównane, jednakże z niego zwycięsko wyszła Pogoń Szczecin. Pojedynek o brąz nie był obfity w bramki, ponieważ golkiper musiał wyciągać piłkę z siatki tylko trzy razy. Ostatecznie nieznacznie lepsze w tym starciu okazało się Zagłębie. Wielki finał był za to zdecydowanie najlepszym meczem dzisiejszego popołudnia. Walka toczyła się do ostatnich sekund starcia Miłosza "milosza93" Bogdanowskiego z Nikodemem "Piko" Pawlakiem. Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka, 16-latek w niesamowity sposób wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Ronaldo strzelił decydującego gola, który zapewnił mistrzostwo Pogoni.

Tak wygląda ostateczny ranking finałów Ekstraklasa Games:

1. Pogoń Szczecin 20 000 zł + 200 Global Series Points
2. Legia Warszawa 10 000 zł + 110 Global Series Points
3. Zagłębie Lubin 5 000 zł + 80 Global Series Points
4. Piast Gliwice 80 Global Series Points
5-8. Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Zagłębie Sosnowiec, Lech Poznań 40 Global Series Points

Kolejna edycja tych rozgrywek została już ogłoszona, jednakże na razie nie poznaliśmy dokładnych informacji. Szczegóły na temat Ekstraklasa Games znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.