Pogoń Szczecin dotychczas ze światem esportu miała niewiele wspólnego. Portowcy do tej pory posiadali jedynie drużynę zawodników FIFA 19, lecz teraz postanowili poszerzyć swoje esportowe horyzonty, pozyskując ekipę League of Legends, która już niebawem będzie rywalizować w Polskiej Lidze Esportowej.

W POLBIT Pogoni Szczecin występować będą zawodnicy, których nazwiska z pewnością powinni kojarzyć wszyscy entuzjaści polskiego LoL-a. W składzie znaleźli się bowiem Krzysztof "Kackos" Kubziakowski, Damian "Wysek" Adamczyk, Patryk "Snoower" Grąbka, Damian "Dambaj" Bajor oraz Maciej "Blue45ty" Zaremba, a więc mówimy tutaj o graczach, którzy niejednokrotnie występowali już na polskim podwórku, a także poza granicami naszego kraju. Skład LoL-a POLBIT Pogoni Szczecin poprowadzą natomiast Mateusz "Tasz" Borkowski oraz Jakub "Nejvi" Kupisz, który zaznaczył jednak na swoim Twitterze, iż wspomoże formację tylko na czas PLE w Nadarzynie.

Piątka złożona przez POLBIT Pogoń Szczecin dla niektórych może wydawać się przypadkowym zlepkiem zawodników, jednakże trzeba zauważyć, że Kackos oraz Wysek w ostatnich tygodniach bez przerwy grają u swego boku – najpierw w barwach Enclave Gaming w ramach Polish Open 2019, a następnie jako SuperNitro1 w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019. O wiele większym doświadczeniem, jeśli chodzi o wspólną grę, pochwalić mogą się Dambaj oraz Blue45ty, którzy występowali razem w takich formacjach jak chociażby Adive, Piast Gliwice Esports czy też Avia Deceptor. I to właśnie w ostatniej z nich do zgranego duetu z dolnej alejki dołączył Patryk "Snoower" Grąbka, czyli były reprezentant Valkiria Esports.

Na ten moment nie wiemy jeszcze, czy POLBIT Pogoń Szczecin zamierza pojawić się także w Ultralidze, ale zakontraktowanie trzech z pięciu zawodników Avia Deceptor mogłoby o tym świadczyć, wszak na początku kwietnia ekipa ze Snoowerem na czele zakwalifikowała się do drugiego sezonu organizowanych przez Polsat Games rozgrywek.

Poniżej prezentujemy skład POLBIT Pogoni Szczecin:

Krzysztof "Kackos" Kubziakowski
Damian "Wysek" Adamczyk
Patryk "Snoower" Grąbka
Damian "Dambaj" Bajor
Maciej "Blue45ty" Zaremba
Mateusz "Tasz" Borkowski