fot. leagueoflegends.com

Nowy tryb gry już wkrótce w League of Legends! Przywitajcie Teamfight Tactics

Dziś po południu Riot Games zapowiedziało zupełnie nowy tryb, który ma powstać w grze ich produkcji, League of Legends. Tryb nazywa się Teamfight Tactics i jest to gra na bazie strategii turowych, gdzie jako gracz zmierzysz się z siedmioma innymi rywalami w trybie Free for All, próbując zostać jedynym bohaterem ocalałym przy życiu.

W Teamfights Tactics będziemy wydawać złoto przed każdą rundą, aby zrekrutować bohaterów z League of Legends do swojej drużyny. W miarę upływu gry nasza drużyna będzie stawać się coraz silniejsza wraz z doborem bohaterów, którzy będą dzielić między sobą pochodzenie (np. Demacia, Noxus) czy klasy,  które odblokują specjalne bonusy. Będziemy mogli także łączyć trzy duplikaty tego samego herosa, aby otrzymać w ten sposób ulepszoną wersję wybranego bohatera. Trzech ulepszonych bohaterów będzie można za to zaktualizować do ostatecznej, najsilniejszej wersji Ultimate.

W odpowiednim momencie drużyna skompletowana przez gracza przeniesie się na planszę przeciwnika (bądź przeciwnik przybędzie na naszą planszę) i w tym momencie rozpocznie się bitwa. Podczas walki nasi bohaterowie będą poruszać się, atakować i rzucać zaklęcia automatycznie. Zasada działania będzie podobna jak przy wybieraniu postaci w innych trybach League of Legends – wszystko będzie skupiać się wokół skompletowania oraz stworzenia odpowiedniej kompozycji drużynowej, dzięki której wygrasz grę.

Twórcy trybu nie kryją inspiracji popularnym trybem Auto Chess z gry Dota 2 – zaznaczają, że tryb ten miał spory wpływ na powstanie Teamfight Tactics, a popularność Auto Chessa w biurach Riotu spowodowała, że twórcy League of Legends postanowili zaadaptować tę formułę rozgrywki do warunków popularnego LoLa.

W planach istnieje także wprowadzenie osobnej drabinki rankingowej dla tego trybu – ma ona pojawić się w patchu 9.14, a nowy model rozgrywki ma pojawić się już w patchu 9.13.

Możliwe także będą zupełnie nowe możliwości personalizacji siebie w trybie TFT – będą to Little Legends. Dzięki nim będziemy mogli wyrażać swoje emocje, a pierwsze legendy odblokujemy już po kilku grach w nowym trybie oraz będziemy mogli także zakupić je w Item Shopie.

Dokładna data premiery nie została jeszcze podana – twórcy zaznaczają jednak, że wypuszczenie trybu na serwerach będzie także swego rodzaju betą, podczas której będą zbierać wszelkiego rodzaju komentarze, opinie oraz sugestie na temat Teamfight Tactics.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aristocracy wraca do top 30 rankingu HLTV, duży awans FURII

Za nami bardzo emocjonujący tydzień zarówno na krajowym, jak i zagranicznym podwórku. Liczne turnieje lanowe, a także spotkania rozgrywane w interneci...