Dobiegł końca ostatni Minor w tym sezonie Dota Pro Circuit – StarLadder ImbaTV Minor #2. Spośród ośmiu uczestników z całego świata najlepsze okazały się obie formacje z Europy – Alliance oraz Ninjas in Pyjamas. Co więcej, żadna z nich nie przegrała ani jednej serii Bo3 w starciu z reprezentantami innych regionów. W wielkim finale lepszy okazało się NiP, ale do rozstrzygnięcia potrzeba było pełnego Bo5.

Choć Alliance wygrało oba starcia fazy grupowej oraz pojedynek w pierwszej rundzie play-offów, to każde z nich zakończyło się wynikiem 2:1. Łatwiej ze swoimi oponentami poradził sobie NiP, bowiem tylko chiński Team Sirius był w stanie urwać punkt ekipie Petera "ppd" Dagera. Zespół z Państwa Środka miał nawet okazję do rewanżu w finale drabinki przegranych, ale raz jeszcze musiał pogodzić się z porażką, tym razem wynikiem 0:2.

Już wtedy awans obu europejskich formacji na EPICENTER Major 2019 był pewny. Do rozstrzygnięcia pozostało tylko mistrzostwo zawodów w Kijowie, a razem z nim większy odsetek puli nagród oraz dodatkowe 20 punktów DPC. Choć to Alliance otworzyło wynik wielkiego finału, NiP odpowiedział dwoma niespełna 35-minutowymi zwycięstwami. Tommy "Taiga" Le i spółka nie złożyli jednak broni i po zażartej, godzinnej potyczce doprowadzili do wyrównania. Szczęścia zabrakło w piątej bitwie, bowiem tam raz jeszcze dominowało Ninjas in Pyjamas. Po 32 minutach ppd i kompani mogli cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa.

Tak prezentuje się lista uczestników EPICENTER Major 2019:

Alliance Evil Geniuses Fnatic Fnatic Forward Gaming
Gambit Esports Infamous Ninjas in Pyjamas OG
paiN Gaming PSG.LGD Royal Never Give Up Team Liquid
Team Secret TNC Predator ViCi Gaming Virtus.pro

EPICENTER Major odbędzie się w dniach 22-30 czerwca w moskiewskiej CSKA Arenie. Do walki staną najlepsze formacje z całego świata, a wśród nich również lider rankingu DPC – Team Secret Michała "Nishy" Jankowskiego. Spośród wszystkich uczestników ośmiu ma już pewny udział na The International 8, zaś dla pozostałych walka o punkty DPC jest ważniejsza, niż o pulę nagród. Jeśli bowiem nie uda się zebrać wystarczającej liczby oczek, ostatnią szansą będą regionalne kwalifikacje.