Oczy fanów światowego Counter-Strike'a skierowane są na Montpellier, gdzie rozgrywane są finały ESL Pro League Season 9. Niemniej jednak nie można całkowicie zapomnieć o poczynaniach naszych rodaków na arenie międzynarodowej. Dziś bowiem swoją przygodę w play-offach internetowego turnieju UCC Summer Smash rozpoczną zawodnicy AGO Esports, którzy podejmą Tricked Esport.

AGO Esports vs Tricked Esport
20:55 (BO3)

Jastrzębie zostały zaproszone przez organizatorów bezpośrednio do fazy pucharowej, w związku z czym nie musiały martwić się o awans, o który 16 drużyn walczyło w trakcie sezonu zasadniczego. Dzięki wysokiemu rozstawieniu Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i partnerzy wylądowali od razu w ćwierćfinale górnej drabinki, dlatego też potrzebują trzech wygranych, by znaleźć się w wielkim finale rozgrywek. Tricked na taką wygodę nie mogło liczyć, wszakże ekipa z Danii przystąpiła do zmagań jeszcze w fazie grupowej. Tam jednak Nicolai "HUNDEN" Petersen wraz z kolegami wygrali wszystkie spotkania, a pod koniec ubiegłego miesiąca odprawili z kwitkiem Winstrike Team w inauguracyjnym boju w play-offach UCC Summer Smash. Teraz formacja ze Skandynawii może czuć się faworytem wieczornej batalii, trzeba bowiem pamiętać, że AGO w ostatnim czasie jest w kiepskiej dyspozycji, co widać też po zajmowanym przez polskich strzelców miejscu w rankingu HLTV.

W grze o końcowy triumf w UCC Summer Smash są jeszcze dwa inne zespoły z naszej ojczyzny. Jednym z nich jest x-kom team, który wygrał z Team Ancient na start fazy pucharowej i jutro zmierzy się z AVANGAR, drugim natomiast jest Virtus.pro, które tyle szczęścia jak dotąd nie miało i po porażce z Chaos Esports Club wylądowało w dolnej części drabinki. Transmisje ze spotkań rodzimych ekip prowadzi KXN Studio.