fot. leagueoflegends.com

Znamy lokalizacje i daty wszystkich etapów tegorocznych Worldsów

Jeszcze w trakcie trwania ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends poznaliśmy lokalizację finałów kolejnej odsłony najważniejszych zmagań w kalendarzu tej gry. Wiadomość ta z pewnością ucieszyła niejednego kibica z Europy – Worldsy powracają na Stary Kontynent. Od tego ogłoszenia minęło jednak już sporo czasu, ale dopiero dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące miast-gospodarzy oraz terminów rozgrywek.

Rywalizacja o Puchar Przywoływacza rozpocznie się 2 października w berlińskim studiu LEC. Na początek czeka nas naturalnie batalia w fazie play-in, a w niej zobaczymy 12 zespołów, które zawalczą o 4 wolne miejsca w zasadniczej części Worldsów. Ostateczne rozstrzygnięcia tej partii zawodów poznamy niespełna tydzień później. Na odpoczynek nie będzie jednak wiele czasu, bowiem cztery dni później wystartuje już etap zmagań grupowych. Drużyny nie wyjadą jednak poza stolicę Niemiec, a jedynie przeniosą się do pobliskiej Verti Music Hall. Tam walka potrwa od 12 do 20 października.

Pozostałe na placu boju formacje w ciągu kolejnych kilkudziesięciu godzin wyruszą z kolei na eskapadę do Madrytu. W Hiszpanii nie będzie już żadnej taryfy ulgowej, bo na miejscu czekać będzie nas rywalizacja w fazie pucharowej Worldsów. W weekend 26-27 października zobaczymy boje ćwierćfinałowe, a w następnym tygodniu półfinały. Zmagania najlepszej ósemki na świecie śledzić będzie można w mogącym pomieścić 15 tysięcy widzów Palacio Vistalegre. Na wyłonienie mistrza świata przyjdzie czas natomiast 10 listopada. W paryskiej AccorHotels Arenie jedna z ekip zostanie obsypana konfetti i będzie miała okazję wznieść ku górze okazały puchar.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Marzyłeś o stworzeniu skina, który pojawi się w CS:GO? Valve przygotowało coś dla ciebie!

Jeśli myśleliście, że Dust2 w wersji retro dodany do trybu uproszczonego czy delikatny nerf AUG-a to wszystkie niespodzianki, jakie przygotowało Valve...

>