Ostatnie miesiące pokazały, które drużyny najbardziej zasługują na udział w The International. Na chwilę obecną z bezpośredniego zaproszenia może cieszyć się aż osiem formacji. W przeciągu najbliższych dni poznamy pozostałą czwórkę, która zapewni sobie miejsce na TI9. Wyłoni ją ostatni w tym sezonie Dota Pro Circuit Major – EPICENTER Major.

Rozgrywany w Moskwie turniej będzie ostatnią okazją do zgarnięcia cennych punktów DPC, które pozwalają zapewnić sobie miejsce na TI bez przymusu walki w regionalnych kwalifikacjach. Najbliżej tego celu są zawodnicy Keen Gaming, zaś najdalej – Infamous. Wciąż pewny udziału na TI nie jest również mistrz poprzedniej edycji, czyli OG. Mimo to biorąc pod uwagę wynik Majora rozgrywanego w Paryżu, czyli pierwszego turnieju należącego do DPC po powrocie Anathana "Ana" Phama, wiara w zdobycie przez OG wystarczającej liczby oczek wcale nie jest bezpodstawna.

Ale ten Major to nie tylko drużyny walczące o The International. To również ostatni sprawdzian dla wszystkich już zakwalifikowanych formacji. Oczy większości entuzjastów będą skierowane głównie na Team Secret, który nie tylko przoduje w rankingu Dota Pro Circuit, lecz też jako jedyny zdołał wygrać aż dwa Majory w trakcie tego sezonu DPC. To właśnie ekipa Michała "Nishy" Jankowskiego wydaje się być faworytem również w stolicy Rosji.

Nim jednak dane nam będzie zobaczyć ścisłą czołówkę w bezpośredniej walce, ich formę podczas fazy grupowej sprawdzą nieco mniej utytułowane drużyny. Jutro zostaną rozstrzygnięte dwie pierwsze grupy, w których znajdziemy między innymi Secret, Team Liquid czy też Evil Geniuses. O godzinie 12:00 rozpoczną się cztery mecze z udziałem wszystkich formacji z zestawień oznaczonych literą A i B. Następnie poznamy pierwsze drużyny, które powędrują do drabinki wygranych oraz przegranych, a na koniec dnia czekają nas mecze między zespołami z bilansem 1:1.

Tak prezentuje się harmonogram sobotnich zmagań w ramach EPICENTER Major:

Grupa A Grupa B
12:00 Team Secret vs paiN Gaming Evil Geniuses vs Infamous
Fnatic Fnatic vs Royal Never Give Up Team Liquid vs Gambit Esports
15:00 Mecz drużyn z bilansem 0-1 Mecz drużyn z bilansem 0-1
Mecz drużyn z bilansem 1-0 Mecz drużyn z bilansem 1-0
18:00 Mecz drużyn z bilansem 1-1 Mecz drużyn z bilansem 1-1

Transmisja z EPICENTER Major będzie dostępna na oficjalnym kanale organizatora. W puli nagród turnieju znalazło się piętnaście tysięcy punktów DPC oraz okrągły milion dolarów. Zwycięzca zgarnie blisko pięć tysięcy punktów DPC i 350 tysięcy dolarów.