Wczoraj odbyły się pierwsze mecze w ramach EPICENTER Major. Do walki stanęły formacje z grup A i B, czyli łącznie osiem ekip. Po serii spotkań poznaliśmy rozstrzygnięcia w obu zbiorach – z pierwszych miejsc awansowały Team Secret i Team Liquid, zaś grupy te zamykały odpowiednio paiN Gaming i Infamous.

Choć zespół Michała "Nishy" Jankowskiego jako jedyny nie przegrał ani jednego starcia, to z całą pewnością nie można powiedzieć, że jego przeprawa była bezproblemowa. Już w pierwszej swojej potyczce podczas moskiewskiego Majora Secret dwa razy dało sobie wyrwać przewagę z rąk i musiało odrabiać straty. Na szczęście ani paiN, ani Royal Never Give Up nie zdołały zadać decydującego ciosu, dzięki czemu Secret awansowało z pierwszego miejsca w grupie. Do drabinki wygranych powędrowało również RNG, które wygrało w decydującym meczu z Fnatic. Dla pomarańczowo-czarnych oraz paiN Gaming oznacza to, że każdy kolejny mecz może być ostatnim na Majorze.

Marginesu błędu nie mają też wspomniane Infamous oraz – co może być dość zaskakujące – Evil Geniuses. Tal "Fly" Aizik i spółka co prawda przekonująco rozprawili się z reprezentantami Ameryki Południowej, ale w dwóch pozostałych meczach byli w stanie jedynie urwać jedną mapę. Po porażce wynikiem 0:2 w decydującym meczu z Gambit było już pewne, że to wicemistrzowie ESL One Katowice 2019 powędrują do drabinki wygranych razem z Teamem Liquid, natomiast EG i INF będą postawione pod ścianę.

Tak prezentują się wyniki wszystkich wczorajszych meczów:

Grupa A Grupa B
12:00 Team Secret 2:0 paiN Gaming Evil Geniuses 2:0 Infamous
Fnatic Fnatic 1:2 RNG Team Liquid 2:1 Gambit Esports
15:00 Team Secret 2:0 RNG Evil Geniuses 1:2 Team Liquid
paiN Gaming 1:2 Fnatic Fnatic Infamous 0:2 Gambit Esports
18:00 RNG 2:0 Fnatic Fnatic Evil Geniuses 0:2 Gambit Esports

EPICENTER Major nie zwalnia tempa – dzisiaj akcja przeniesie się do dwóch pozostałych zbiorów. O awans z grupy C powalczą między innymi dwaj zwycięzcy poprzednich Majorów, czyli Virtus.pro i ViCi Gaming. Z kolei w zbiorze oznaczonym literą D znalazły się takie formacje jak Ninjas in Pyjamas, PSG.LGD oraz mistrzowie The International 2018 – OG. Mecze zostaną rozegrane w takim samym formacie, co w przypadku grup A i B.

Dzisiejszy harmonogram EPICENTER Major wygląda następująco:

Grupa C Grupa D
12:00 Virtus.pro vs Alliance PSG.LGD vs NiP
ViCi Gaming vs Forward Gaming OG vs TNC Predator
15:00 Mecz drużyn z bilansem 0-1 Mecz drużyn z bilansem 0-1
Mecz drużyn z bilansem 1-0 Mecz drużyn z bilansem 1-0
18:00 Mecz drużyn z bilansem 1-1 Mecz drużyn z bilansem 1-1

Po zakończeniu fazy grupowej akcja przeniesie się do drabinki podwójnej eliminacji. W pierwszym meczu play-offów Team Secret podejmie wicelidera grupy C. Po więcej informacji dotyczących ostatniego Majora w tym sezonie Dota Pro Circuit zapraszamy na stronę internetową wydarzenia.