Trzy dni – w tak krótkim czasie pula nagród na The International 2019 wzrosła z 20 do 25 milionów dolarów. Suma gratyfikacji finansowych na mistrzostwach świata w Docie 2 z każdym rokiem osiąga rekordowe wyniki i wszystko wskazuje na to, że w 2019 będzie jeszcze lepiej.

A wszystko to dzięki dodatkowej zawartości w grze, którą może zakupić każdy z użytkowników. Mowa tu o TI9 Battle Pass, który swoją premierę miał 7 maja. Dzięki niemu gracze Doty 2 mogli osiągać kolejne poziomy, a te odblokowywały różnego rodzaju zawartość – skrzynki z losowymi przedmiotami, skórki do postaci i wiele innych. A 25% zysku z zakupu Battle Passa każdego roku jest przeznaczane na pulę nagród w The International, czyli mistrzostwach świata w grze ze stajni Valve.

Tylko czemu ta wcześniej wspomniana suma jest rekordowa? Wszystko za sprawą dodanego w czwartek rano rozszerzenia Battle Level Bundle. Będące na ogromnej przecenie odblokowywało kolejne poziomy Battle Passa oraz skrzynie ze skarbami z losową zawartością. W tym roku jednak efekt przerósł najśmielsze oczekiwania – w ciągu 3 dni od wydania dodatkowego Bundle'a pula nagród wzrosła o ponad 5 milionów dolarów. Jest to zarazem największy "skok" i rekord zarazem jeżeli chodzi o zwiększenie puli w tak krótkim czasie. A to jeszcze nie koniec, gdyż sam Battle Level Bundle będzie dostępny do jutra, co przyniesie zapewne kolejne miliony, a z TI9 Battle Pass będzie można korzystać w przeróżny sposób aż do 9 września bieżącego roku.

fot. dota2.prizetrac.kr

Na uwagę zasługuje także kolejny fakt. Zeszłoroczna pula nagród The International 2018 wyniosła dokładnie 25 532 136 dolarów. W chwili pisania artykułu TI9 uzbierało już 25 052 072 dolarów. A sam turniej zaczyna się... dopiero 15 sierpnia. Można więc z dużą dozą pewności założyć, że Valve do tego czasu zdąży przebić jeszcze niejeden rekord, jeżeli chodzi o pulę nagród w ramach swojej gry.

The International 2019 rozegrany zostanie w dniach 15-25 sierpnia 2019 roku. 18 drużyn zmierzy się o tytuł najlepszej drużyny w grze Dota 2. Polscy fani będą mieli okazję do kibicowania jednemu ze swoich rodaków. W finałach w barwach Team Secret zagra Michał "Nisha" Jankowski, który na chwilę obecną jest jedynym graczem z Polski biorącym udział w turnieju.