Tej jesieni – podobnie jak przed rokiem – podczas ESL One New York 2019 szansę zaprezentowania się zgromadzonej w Barclays Center publiczności otrzymają drużyny spoza ścisłej światowej czołówki. W MSI Gaming Arena 2019 udział wezmą cztery formacje wyłonione w regionalnych eliminacjach. Proces kwalifikacyjny na Starym Kontynencie rusza już jutro, a o wyjazd do USA powalczy między innymi zespół Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego.

Co prawda piątki doświadczonego weterana na razie próżno szukać wśród zapisanych formacji, lecz zamiar przystąpienia do rywalizacji na jednym z portali społecznościowych ogłosił Filip "TUDSON" Tudev. Oprócz młodego snajpera w składzie drużyny zobaczymy także Krzysztofa "starka" Lewandrowskiego, Konrada "koyota" Hadałę oraz Łukasza "azizza" Kałkowskiego. Na liście uczestników pojawił się także inny polski miks – skład Thank You for Game tworzą Grzegorz "SZPERO" Dziamałek, Kacper "kaper" Słoma, Mateusz "TOAO" Zawistowski, Michał "MOLSI" Łącki oraz Eryk "leman" Kocęba. Pełny wykaz ekip zgłoszonych do zawodów znajduje się tutaj.

Pierwsze europejskie otwarte eliminacje do MSI MGA 2019 ruszą już jutro o 18:00 – link do zapisów znaleźć można tutaj. Awans do zamkniętej części rozgrywek wywalczą sobie trzy najlepsze zespoły. Turniej główny z pulą nagród o wysokości 60 tysięcy dolarów odbędzie się natomiast 29 września w Nowym Jorku i wystąpi na nim tylko jeden skład z Europy.