Damian "damie" Augustyniak nie wystąpi w tegorocznej edycji FIFA eWorld Cup. Reprezentant AS Roma Fnatic odpadł z play-offów FIFA Global Series i stracił ostatnią szansę na awans do czołowej szesnastki światowego rankingu na platformie PlayStation 4.

W piątek 64 zawodników stanęło do rywalizacji w fazie grupowej, która była rozgrywana w formie systemu szwajcarskiego. Augustyniak koncertowo rozpoczął pierwszy etap zmagań, wygrywając trzy otwierające spotkania. W czwartej rundzie damie odniósł pierwszą i jak się później okazało jedyną porażkę, minimalnie ulegając Diogo "DPeixoto7" Peixoto. W kolejnej rundzie nasz rodak zrehabilitował się za wpadkę i pokonał Thomasa "Toma" Leese'a, wywalczając tym samym przepustkę do play-offów.

W 1/16 finału los połączył Polaka z reprezentantem North Marcusem "Marcuzo" Jørgensenem. Choć w premierowym starciu damie uległ Duńczykowi 1:2, to w rewanżu zaprezentował się ze znacznie lepszej strony, ostatecznie wygrywając w dwumeczu 3:2. Następnym przeciwnikiem Augustyniaka był Mohammed "Mo Auba" Harkous z Werder eSports. Po pierwszym pojedynku trudno było pokusić się o wskazanie faworyta, gdyż zakończył się on remisem 2:2. Niestety, w drugim spotkaniu Harkous zdominował gracza znad Wisły, gromiąc go aż 4:0. Odpadnięcie na tym etapie turnieju zapewniło Polakowi 350 punktów do rankingu, jednak nie wystarczyło do tego, by ten zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata – w tym momencie damie okupuje osiemnastą lokatę w zestawieniu.

Przypomnijmy, że FIFA eWorld Cup odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia w londyńskiej O2 Arenie. W gronie 32 uczestników najważniejszej imprezy aktualnego sezonu FIFA Global Series nie będzie jednak żadnego polskiego przedstawiciela. W tym roku gracze będą rywalizowali o nagrody z łącznej puli w wysokości 500 tysięcy dolarów.