Choć sezon FIFY 19 powoli dobiega końca, a z większych imprez przed nami pozostał już tylko nadchodzący wielkimi krokami FIFA eWorld Cup, to na horyzoncie pojawił się jeszcze jeden ciekawy turniej. Pod koniec sierpnia ESL przy współpracy z Sony zorganizuje bowiem FIFA 19 Cologne Cup 2019, który odbędzie się podczas gamescomu.

Szesnastu zawodników przyjedzie do Kolonii, by powalczyć o nagrody z łącznej puli nagród w wysokości 27 tysięcy euro. Warto wspomnieć, że rywalizacja będzie toczyła się na platformie PlayStation 4, ale dokładny termin imprezy nie jest jeszcze znany – sam gamescom potrwa w dniach od 20 do 24 sierpnia. Triumfator niemieckich zmagań zasili swoje konto o 10 tysięcy, z kolei drugi z finalistów wzbogaci się o dwukrotnie mniejszą kwotę.

W kwalifikacjach do turnieju udział wziąć mogą gracze z 42 państw, w tym także z Polski. Każdy kraj jest przyporządkowany do odpowiedniego regionu świata, których jest w sumie osiem. Dla każdego z nich, poza Japonią, przewidziane są cztery tury otwartych eliminacji, po których przyjdzie pora na play-offy. Te wyłonią grono uczestników zawodów rozgrywanych za naszą zachodnią granicą.

Do otwartych kwalifikacji można zapisać się za pośrednictwem oficjalnej platformy ESL, zaś więcej informacji na temat FIFA 19 Cologne Cup 2019, w tym podział nagród, można odnaleźć pod tym adresem.