Illuminar Gaming pomyślnie kontynuuje swoją kampanię w play-offach UCC Summer Smash. Po wygranej z Aristocracy Paweł "reatz" Jańczak i spółka tym razem bez najmniejszych problemów poradzili sobie z Chaos Esports Club, zapewniając sobie tym samym miejsce na podium tego internetowego turnieju.

Illuminar Gaming 2 : 0 Chaos Esports Club

(UCC Summer Smash – 4. runda drabinki przegranych)
 16 13 Overpass 2 7
3 5
16 9 Vertigo 6 6
7 0
 Mirage

Nasi rodacy zanotowali wyśmienity początek spotkania, ustawiając w swojej defensywie zaporę nie do przejścia. Powiedzmy tylko, iż Szwedzi pierwszy punkt na swoim koncie zapisali dopiero w trzynastej próbie – więcej dodawać w tej kwestii już chyba nie trzeba. Fantastyczna postawa po stronie broniącej sprawiła, iż iHG mogło nieco spokojniej podejść do drugiej części meczu i tak właśnie się stało. Chaos tym razem zgarnęło bowiem pistoletówkę, a po utracie jednego oczka jeszcze trzy razu z rzędu zatrzymało ekipę Pawła "innocenta" Mocka. Wkrótce formalnościom stało się już jednak zadość – Polacy ostatecznie wygrali 16:7.

Bój na Vertigo również w niczym nie przypominał wyrównanego pojedynku. Starcie od mocnego uderzenia ponownie rozpoczęło iHG, które tym razem zgarnęło siedem kolejnych punktów tylko po to, by następnie złapać potężną zadyszkę. Obraz gry odwrócił się o 180 stopni, lecz na szczęście po kilkunastu minutach byliśmy świadkami powtórki z rozrywki. Tym razem Illuminar nie dało się już wybić z rytmu i nie tracąc w obronie żadnego oczka sięgnęło po przekonywujące zwycięstwo.

Kolejnym rywalem Illuminar Gaming w UCC Summer Smash będzie Nordavind, a stawką tego spotkania będzie awans do finału, w którym czeka już Tricked Esport. Oba decydujące o końcowych rozstrzygnięciach mecze rozegrane zostaną już jutro. W puli nagród imprezy znajduje się 30 tysięcy dolarów.