STS
fot. EA Games

Cheaterzy w Apex Legends będą dobierani do meczów z innymi oszustami

Oszuści to jeden z największych problemów, z jakimi borykają się deweloperzy takich gier jak CS:GO czy Apex Legends. Producenci drugiego z wymienionych tytułów postanowili skupić swoje siły na rozwiązaniu tego problemu i dlatego rozpoczęli pracę nad systemem, dzięki któremu użytkownicy używający programów wspomagających będą zmuszani do gry przeciwko sobie.

Wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu fala oszustów w Apex Legends znacząco wzrosła, dlatego studio postanowiło poddawać kwarantannie osoby korzystające ze wszelkich nielegalnych wspomagaczy. Deweloperzy przedstawili również listę zakulisowych wysiłków podejmowanych w studiu w celu usprawnieniu systemu karania cheaterów:

  • Stworzenie systemu rozpoznającego modele zachowań, na podstawie których automatycznie banuje on cheaterów
  • Wymaganie TFA w niektórych regionach na kontach podejrzanych o cheatowanie
  • Ulepszone wykrywanie, które identyfikuje i blokuje nowe konta spamowe zanim wejdą one do gry
  • Trwają prace nad adaptacją do nowych programów wspomagających
  • System będzie dobierał wcześniej skazanych już oszustów i spamerów do wspólnych gier
  • Badanie, w jaki sposób ludzie dobierają się do drużyn. Użytkownicy, którzy sami nie cheatują, ale grają z oszustami, również będą poddani kwarantannie
  • Zwiększenie zasobów pozwalających ocenić czy użytkownicy to ludzie czy boty

System ten będzie nie tylko czymś innowacyjnym, ale również skutecznym i interesującym. Oszuści w innych grach, takich jak na przykład Counter-Strike: Global Offensive zaraz po wykryciu programów wspomagających są banowani, a ich konto zostaje permanentnie zbanowane. Co bardzo często robią sami skazani w takich sytuacjach? Tworzą nowe konto. W Apex Legends sytuacja będzie zupełnie inna, ponieważ tacy użytkownicy będą poddawani kwarantannie, dzięki czemu nadal będą mogli “cieszyć się” rozgrywką z innymi oszustami, jednocześnie nie psując jej uczciwym graczom.

Nie wiemy jednak w jakim czasie wszystkie powyższe zmiany zostaną wprowadzone, lecz całkiem możliwe jest, iż w ogóle się tego nie dowiemy, a ich wprowadzenie będzie pewnego rodzaju niespodzianką zwłaszcza dla nieuczciwych graczy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Starcie środka stawki, devils.one kontra AVEZ już dziś w Ultralidze

Już za kilka godzin wystartuje przedostatni, szósty tydzień zmagań w ramach drugiego sezonu Ultraligi. Do akcji ponownie wkroczą najlepsze nadwiślańsk...